back

Дотримання протиепідемічних заходів — на постійному контролі у Держпродспоживслужбі

12-01-2022 | 15:38

За прогнозами МОЗ, уже з наступного місяця в Україні очікується хвиля захворюваності на коронавірус штаму «Омікрон». Медики вкотре наголошують на необхідності вакцинуватися, адже це — єдиний спосіб убезпечити себе від Covid-19. До речі, вже всі охочі можуть отримати бустерну дозу вакцини проти COVID-19, якщо минуло 6 місяців з останнього щеплення.

Також варто пам’ятати про дотримання всіх правил протиепідемічної безпеки — дистанція, носіння маски та користування антисептичними засобами.

Як жителі області дотримуються карантинних обмежень та протиепідемічних заходів — постійно контролюють відповідні компетентні органи.

Так, учора, 11 січня, фахівці Держпродспоживслужби проінспектували 34 заклади торгівлі продовольчими товарами та 27 – непродовольчими, 7 – громадського харчування та ще 15 інших об’єктів.

Загалом по області провели 83 моніторингових та санітарно-епідеміологічних обстеження. Виявили 19 порушень/недоліків та надали 19 пропозицій з їх усунення.

Перевірку здійснювала 21 робоча група: у 11 з них брали участь представники Нацполіції, у 1 – представники центру контролю та профілактики хвороб МОЗ.

Нагадаємо, нині Чернігівська область перебуває у «жовтій зоні». Отже, для відвідування та роботи громадських закладів, ресторанів, спортцентрів, розважальних закладів, участі в масових заходах тощо потрібно принаймні одне щеплення проти COVID-19, чинний негативний тест чи сертифікат про одужання. Зараз «жовтий» COVID-сертифікат чинний лише 30 днів з моменту щеплення.

Підприємці повинні перевіряти у всіх відвідувачів COVID-сертифікати шляхом зчитування QR-коду мобільним додатком «Дія». У випадку відсутності у відвідувачів чи співробітників необхідних документів, власник закладу може понести відповідальність за статтею «Порушення правил щодо карантину людей» Кодексу України про адміністративні правопорушення — штраф від 34 до 170 тисяч гривень.

За повідомленням Головного управління Держпродспоживслужби
у Чернігівській області