back

Вся діяльність навколо РЛП «Ялівщина» має бути максимально прозорою — В’ячеслав Чаус

12-01-2022 | 15:40

22 грудня 2021 року Головне управління Держгеокадастру в Чернігівській області внесло інформацію до Державного земельного кадастру про обмеження у використанні території РЛП «Ялівщина» площею 168,7 га та зареєструвало його межі.

Таким чином було поставлено крапку у багаторічних дебатах навколо меж регіонального ландшафтного парку. Затверджену територію РЛП "Ялівщина" та обмеження у її використанні можна побачити на Публічній кадастровій карті в меню «Кадастровий поділ» та «обмеження у використанні земель».

Сьогодні ж відповідна робоча група, створена розпорядженням голови ОДА за ініціативою громадськості, розглянула перспективи функціонування та розвитку «легенів Чернігова».

Ми всі живемо в одному місті. І наші діти дихають одним повітрям. Тож те, яким повітрям вони дихатимуть надалі, залежить від наших сьогоднішніх рішень, — зазначив голова облдержадміністрації В’ячеслав Чаус.

За словами директорки комунального закладу «РЛП «Ялівщина» Юлії Батури, адміністрація закладу працює зараз над Стратегією розвитку РЛП на найближчі 10 років. Водночас реалізовує план діяльності, з яким усі охочі можуть ознайомитись на сайті Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації. І не тільки ознайомитись, а й долучитися до його виконання — взяти участь в екологічних акціях та суботниках, внести пропозиції стосовно подальшої долі парку.

Тендер на розробку проєкту організації території РЛП «Ялівщина» на платформі Прозорро проводитиметься вже найближчим часом. Після визначення розробника робоча група збереться ще раз, щоб озвучити та урахувати в проєкті всі думки та пропозиції.

На сьогодні ж передбачається, що територія РЛП буде розділена на чотири зони: заповідну, призначену для охорони та відновлення найбільш цінних природних комплексів; зону регульованої рекреації, куди люди зможуть приходити для короткострокового відпочинку; зону стаціонарної рекреації, призначену для розміщення відвідувачів (наприклад, готель); та господарську зону, де вестиметься діяльність, спрямована обслуговування та розвиток парку, розташовані об’єкти комунального призначення, а також землі інших землевласників та землекористувачів, включені до складу парку. Для кожної зони законодавством визначені правила, заборони та обмеження діяльності.

Вся діяльність навколо РЛП «Ялівщина» має бути максимально прозорою — наголосив голова облдержадміністрації, адже у збереженні цієї зеленої зони Чернігова зацікавлені і облдержадміністрація, і обласна та міська ради, і широкі кола громадськості.

Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації.