back

У Варвинській громаді запрацювала консультативна служба

30-12-2021 | 11:00

Спеціалізовану службу первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі (консультативну службу) 29 грудня відкрили у Варві.

— Створення Варвинської консультативної служби — це перший крок масштабного розвитку в області мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. Департамент і надалі приділятиме особливу увагу цьому питанню в інтересах мешканців усіх громад Чернігівщини, — зазначив директор Департаменту сім’ї, молоді та спорту ОДА Андрій Шемець. 

Консультативна служба функціонуватиме як структурний підрозділ комунального закладу «Варвинський центр соціальних служб». Тут постраждалі особи можуть отримати психологічну, соціальну та правову допомогу від кваліфікованих спеціалістів, зокрема психологів та фахівців із соціальної роботи.

Створена служба надаватиме разові або періодичні консультації постраждалим особам щодо заходів реагування на випадки домашнього насильства або насильства за ознакою статі. У разі потреби — направлятиме постраждалу особу до установ, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії насильству.

Кошти на капітальний ремонт та оснащення приміщення меблями й технікою отримані за рахунок субвенції з державного бюджету на створення мережі таких спеціалізованих служб.

Зазначимо, що Варвинська громада — одна з трьох громад Чернігівщини, які ефективно розбудовують мережу спеціалізованих закладів для осіб, постраждалих від домашнього насильства. На початку наступного року подібні служби відкриють у Ніжині та Корюківці.

За повідомленням Департаменту сім’ї, молоді та спорту
Чернігівської облдержадміністрації