back

Інновації в освітній, аграрній та медичній сферах: підсумки конкурсу «Chernihiv Innovation Challenge»

30-12-2021 | 08:31

Голова облдержадміністрації В’ячеслав Чаус вручив 29 грудня нагороди переможцям конкурсу інноваційних розробок «Chernihiv Innovation Challenge».

Цей конкурс проводився втретє. Він відбувається на виконання Програми підвищення конкурентоспроможності Чернігівської області на 2021–2027 роки з метою стимулювання інноваційної діяльності, популяризації та просування на ринок інноваційних розробок. До участі запрошувались науковці, інженерно-технічні працівники та винахідники, автори колективних інноваційних розробок.

Цьогоріч запроваджена окрема номінація — «Молодіжні новації» — для конкурсних робіт, розробники яких мають вік від 14 до 22 років. Перемогла у ній робота учня Чернігівського ліцею № 32 Миколи Акулова «Навчальний програмний комплекс «Graph», який дозволяє вчителям фізики, математики або інших наук проводити віртуальні експерименти та лабораторні роботи, якщо немає відповідного обладнання або навчання ведеться дистанційно.

Перше місце у номінації «Технічні та технологічні новації» посіла «Розробка мобільних методів контролю поживних речовин у ґрунті та пристроїв диференційного їх внесення» Анатолія Кушніренка з Ніжинського агротехнічного інституту; у номінації «Агроінновації» — «Високопродуктивний, ранньостиглий сорт люпину вузьколистого Локомотив», виведений Володимиром Бардаковим в Інституті сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН; у номінації «Електронні та інформаційно-цифрові технології» — «Кардіодефібрилятор-монітор «Біфазик+», розроблений Віктором Мішаковим у ТОВ «НВП «Метекол».

Що дозволяє підприємству бути конкурентним інновації. Що дозволяє пережити кризу інновації. За інноваціями майбутнє. Вони допомагають рухатися вперед. Тішить те, що серед учасників конкурсу — чимало молоді. Однак, дуже хочеться, аби наступного року бажаючих позмагатися було хоча б удвічі більше, — зазначив В’ячеслав Чаус та вручив переможцям дипломи, сертифікати на грошову нагороду та пам’ятні подарунки.

Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації.