back

Увага — 25-27 грудня очікується погіршення погодних умов

24-12-2021 | 17:23

Служба автомобільних доріг у Чернігівській області попереджає водіїв про погіршення погодних умов, яке може вплинути на ситуацію на автошляхах.

У суботу, 25 грудня, очікується сніжна погода з коливаннями температур вище та нижчу нуля — це може спричинити ожеледицю.

За прогнозами обласного центру з гідрометеорології, очікується така погода.

25 грудня. По області — хмарно з проясненнями, вночі невеликі опади, вдень без істотних опадів. На дорогах подекуди ожеледиця. Вітер північно-західний, 5-10 м/с. Температура протягом доби — від 3º морозу до 2º тепла.

По Чернігову — хмарна погода з проясненнями, вночі невеликі опади, вдень без істотних опадів. На дорогах ожеледиця. Вітер північно-західний, 5-10 м/с. Температура протягом доби — від 1° морозу до 1º тепла.

26-27 грудня. Хмарна погода з проясненнями, вдень місцями невеликий сніг. На дорогах ожеледиця. Вітер південно-західний з переходом на північний, 7-12 м/с, Температура вночі — 0-5º морозу.

28-29 грудня. Без істотних опадів. Температура вночі — 10-15º, вдень — 6-11º морозу.

У зимовий період дорожнє господарство області перебуває у режимі цілодобового чергування. За необхідності проводяться роботи з обробки покриття протиожеледними матеріалами.

У першу чергу, техніка виїжджає на дороги з найбільшою завантаженістю. Це міжнародні, національні та регіональні шляхи, далі — територіального значення. За погіршенні погодних умов необхідний час, аби всюди доїхала техніка, а після обробки покриття — спрацювала протиожеледна суміш.

Служба автодоріг у Чернігівській області закликає водіїв завжди враховувати погодні умови при плануванні поїздок та раціонально оцінювати ситуацію.

Обирайте безпечну швидкість та маневри відповідно до погодних умов. Гальмівний шлях на промерзлому та мокрому покритті є тривалішим. Тримайте дистанцію з іншими транспортними засобами. Не допускайте різкого гальмування. Знижуйте швидкість перед населеними пунктами та пішохідними переходами. Особливо обережно слід проїжджати мости та естакади. Автівки мають бути перевзуті у зимову гуму з нормальними протекторами. Водіям вантажівок з собою обов'язково слід мати ланцюги протиковзання та використовувати їх на ділянках з крутим підйомом та спуском.

Для оперативного реагування на надзвичайні ситуації на дорогах загального користування державного значення та надання інформації про стан проїзду діє цілодобова гаряча лінія: (0462) 661-893, 941-141 (зі стаціонарного) та (095) 271-43--74 — з мобільного.

За повідомленням Служби автомобільних доріг у Чернігівській області