back

Дорожники продовжують облаштовувати систему пропуску води на Тростянецькій балці

23-12-2021 | 13:00

На Чернігівщині триває капітальний ремонт ділянки автошляху Н-07 «Київ – Суми – Юнаківка» в районі смт Срібне. Тут дорога проходить через Тростянецьку балку зі складним рельєфом і має понаднормові ухили.

Тростянецька балка вимушено виконує функцію дамби (хоча насправді – це земляний насип), оскільки по обидва боки від неї розташовані ставки. Площа водного дзеркала верхнього ставка – понад 100 гектарів. До ремонту гідротехнічна споруда була в аварійному стані через несанкціоноване втручання людей, що створювало загрозу затоплення навколишньої території. Оскільки стару систему пропуску води засипали цеглою, вода не проходила і здійснювала тиск на насип дороги.

Працівники підрядної організації оновили насип балки висотою 15 метрів, провівши масштабні земляні роботи. Всього було використано 40 тисяч кубічних метрів ґрунту. Це дозволить влаштувати додаткові смуги на підйом в обох напрямках.

Наразі завершено влаштування нової гофрованої труби довжиною 47 і діаметром понад два метри, яка забезпечить перетікання води з верхнього ставка у нижній. Також буде встановлено шандорний пристрій, який дозволить регулювати рівень води у верхньому ставку та її тиск на земляний насип. Берегову лінію буде укріплено за допомогою бутового каменю. Роботи ведуться на виконання президентської програми "Велике будівництво".

Підрядна організація - ТОВ "СП "Автострада".

Нагадаємо, у 2021 році масштабно оновлюють трасу Н-07 Київ - Суми - Юнаківка по території Чернігівської області. Загальна протяжність ділянки – 143 км. Станом на грудень 102 км вже мають верхній шар покриття.

За президентською програмою Велике будівництво цьогоріч у Чернігівській області відремонтовано 186 кілометрів доріг державного значення.

 
За повідомленням Служби автомобільних доріг у Чернігівській області