back

РЛП "Ялівщина" має офіційні межі

22-12-2021 | 18:01

Відомості про обмеження у використанні земель регіонального ландшафтного парку «Ялівщина» на основі проєкту землеустрою щодо організації та встановлення меж парку внесені сьогодні, 22 грудня, до Державного земельного кадастру. Вони відображатимуться на Публічній кадастровій карті України та враховуватимуться при розробці всіх видів документів.

Про цю історичну подію (питання актуальне аж з 2014 року) повідомив депутатам обласної ради голова Чернігівської облдержадміністрації В’ячеслав Чаус під час сесії.

— Дякую громадським активістам, які, направду, були рушійною силою в цьому питанні. Вдячний новопризначеній очільниці комунального закладу Юлії Батурі за роботу. Наступний крок — розробка проєкту зонування парку, що дасть змогу зберегти особливо цінні природні комплекси Ялівщини від руйнування та антропогенного навантаження. При цьому буде забезпечено проведення рекреаційної та еколого-освітньої роботи з врахуванням відповідних зон парку, — підкреслив В’ячеслав Чаус.

Нині ж адміністрація парку планує проведення благоустрою території, зокрема встановлення і оновлення межових знаків та інформаційних аншлагів, конструкцій для обмеження заїзду автотранспорту поза межами дозволених доріг, облаштування місць відпочинку, розміщення будиночків для комах, пташиного годинника, наочних стендів, розробка нових та оновлення наявних екологічних стежок.

Обов’язково здійснюватиметься контроль за станом зелених насаджень, у разі потреби впроваджуватимуться інтегровані методи їх захисту, вживатимуться заходи з видалення аварійних дерев, прибирання сміття, збереження та відтворення рідкісних видів місцевої флори і фауни.

Основне завдання комунального закладу — збереження і розвиток зеленої перлини Чернігова, а також забезпечення комфортного і безпечного перебування відвідувачів на території парку. До співпраці запрошуються всі, кому небайдужа подальша доля Ялівщини.

Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації