back

«єПідтримка» стартувала: лише за два дні українці витратили понад 134 мільйони гривень

22-12-2021 | 17:03

Протягом 19-20 грудня рахунки відкрили майже 5 мільйонів громадян.

Про те, як жителям Чернігівщини отримати гроші та на що можна їх витратити, розповіла в ефірі програми «Суспільне. Головне» Світлана Полторацька, заступниця директора Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації:

— 19 грудня відбувся офіційний запуск програми «єПідтримка». Українці відчули її переваги та активно витрачають кошти на книги, квитки в театри чи музеї, на внутрішні авіа- та залізничні рейси, абонементи у фітнес-клуби тощо. Це зручно: люди отримують необхідні їм послуги, а бізнес — фінансову підтримку.

Взяти участь у програмі можуть повнолітні громадяни з «зеленим» ковід-сертифікатом, підтвердженим мобільним застосунком «Дія».

Необхідно:

- у Дії обрати послугу «єПідтримка»;

- пройти перевірку на відповідність встановленим критеріям;

- відкрити віртуальний рахунок в онлайн-банку;

- отримати на рахунок гроші та витрачати їх на товари чи послуги суб’єкта господарювання, який бере участь у програмі.

Тисячу гривень можна отримати, відкривши віртуальний рахунок в одному із шести банків: «А-банк», «Альфа Банк», «Monobank», «Ощадбанк», «ПриватБанк» та «Укргазбанк». Оформлення безкоштовне та без комісій за обслуговування.

Щоб встигнути отримати виплату у першому етапі, треба подати заявку в «Дії» до 29 грудня цього року.

Кошти повинні надійти на рахунок впродовж 10 днів від дня подачі заявки.

Гроші надаються на 4 місяці з моменту отримання. Якщо за цей час вони не будуть витрачені, рахунок автоматично закривається. Повторно скористатися послугою «єПідтримка» не можна.

— Якщо ж у вас немає смартфона чи на ньому не встановлений чіп NFC, то скористатися програмою можна буде в наступному році. Тоді запрацює альтернативний механізм нарахування коштів - не тільки на віртуальний рахунок, а й на фізичну картку, - наголосила Світлана Полторацька. - До того ж, перелік послуг, на який можна буде витратити ці гроші, також розширюється. З січня українці віком 60+ зможуть використати гроші на купівлю ліків.  

Також вона звернула увагу телеглядачів на те, що нарахована тисяча гривень не оподатковується, а відтак, не перешкоджає отриманню субсидії.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації