back

Депутати обласної ради ухвалили бюджет Чернігівщини на наступний рік

22-12-2021 | 17:10

Бюджетна сесія Чернігівської обласної ради закінчилася. Без жвавих дискусій не обійшлося. Проте основний фінансовий документ області — бюджет-2022 з певними правками — місцеві обранці підтримали одноголосно.

Отже, дохідна частина склала 2,986 мільярда гривень, витратна — 2,981 мільярда. Зокрема на наступний рік в бюджеті області додатково закладено 102,2 мільйона гривень на оплату енергоносіїв в медичних закладах області. Це дозволить спрямувати кошти Національної служби здоров’я України на розвиток закладів, а не на сплату комунальних платежів. На реалізацію місцевих/регіональних програм у 2022-му буде спрямовано майже 293,6 мільйона гривень. 

Ще один важливий документ, що підтримали депутати, — Програма економічного і соціального розвитку Чернігівської області на 2022 рік. Серед основних визначених пріоритетів — постійний діалог з територіальними громадами, підвищення якості медичних та освітніх послуг, активізація інвестиційної діяльності, розбудова дорожньої інфраструктури, продовження реалізації президентської програми «Велике будівництво», забезпечення всієї території області якісним зв’язком та Інтернетом, посилення телесигналу у прикордонних північних районах області та інше.

Загалом же у ході засідання розглянуто понад 30 питань порядку денного.

Так, на різні напрями природоохоронної діяльності з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища наступного року планується спрямувати 11,5 мільйона гривень. Було ухвалено й зміни до обласної Програми охорони навколишнього природного середовища на 2021–2027 роки та Положення про відповідний обласний фонд.

Ухвалено низку рішень щодо регулювання майнових та земельних відносин, надання дозволів та затвердженням технічної документації із землеустрою, а також надання дозволів на постійне користування земельними ділянками для комунальних закладів і підприємств, райагролісгоспам. 

До участі у сесії долучилися і народні депутати України — Сергій Гривко, Борис Приходько та Павло Халімон.

— За плідну, напружену та компромісну роботу дякую депутатському корпусу, керівництву обласної ради та керівникам структурних підрозділів ОДА. Так, рік буде непростим, але ми спільно з облрадою зробимо все можливе для збільшення надходжень до бюджету та оптимізації видатків, — прокоментував під час брифінгу для місцевих ЗМІ голова Чернігівської облдержадміністрації В’ячеслав Чаус, який також взяв участь у роботі сесії.

Принагідно голова ОДА нагадав, що вже завтра, 23 грудня, наша область вийде з «червоної» зони епіднебезпеки. Проте послаблення карантинних обмежень не відчують невакциновані громадяни. Єдиний спосіб повернутися до звичного життя, водночас убезпечивши себе та своїх близьких, — щеплення від коронавірусної хвороби. Центри та пункти вакцинації працюють, препаратів також достатньо. Потрібні лише бажання і здоровий глузд! 

Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації