back

Заклади Чернігівщини інспектують на дотримання карантинних вимог: перевірки триватимуть

20-12-2021 | 10:18

Минулого тижня фахівці Держпродспоживслужби та Нацполіції спільно перевіряли дотримання карантинного режиму в наймасовіших закладах Чернігова.

Зокрема, протягом 16-18 грудня 7 робочих груп відвідали торговельно-розважальні центри «Голлівуд» і «ЦУМ», об’єкти непродовольчої торгівлі, в тому числі торговельний центр «Вена» і товариство «Епіцентр», заклади харчування, магазини та кінотеатр.

Всі виявлені порушення, а їх чотири, стосувалися використання дезінфікуючих засобів та  неконтрольованого скупчення черг.

Загалом по області за три дні проведено 263 моніторингових та  санітарно-епідеміологічних обстежень. Спеціалістами Держпродспоживслужби виявлено 61 порушенння/недолік та складено 11 протоколів за ст. 44-3 КУпАП — «Порушення правил щодо карантину людей».

Нагадаємо, з 6 грудня діють нові карантинні норми. Вони стосуються перш за все невакцинованих громадян. Тепер на жовтому рівні епіднебезпеки для відвідування та роботи громадських закладів, ресторанів, спортцентрів, розважальних закладів, участі в масових заходах тощо потрібно принаймні одне щеплення проти COVID-19, чинний негативний тест чи сертифікат про одужання. До того ж «жовтий» COVID-сертифікат чинний лише 30 днів.

Підприємці повинні перевіряти у всіх відвідувачів COVID-сертифікати шляхом зчитування QR-коду мобільним додатком «Дія». У випадку відсутності у відвідувачів чи співробітників необхідних документів, власник закладу може понести відповідальність за статтею «Порушення правил щодо карантину людей» Кодексу України про адміністративні правопорушення — штраф від 34 до 170 тисяч гривень.

За інформацією Головного управління Держпродспоживслужби
у Чернігівській області