back

Медична амбулаторія, ЦНАП, хороші дороги — необхідні складові достойного життя в громаді

15-12-2021 | 13:02

Голова облдержадміністрації В’ячеслав Чаус з робочою поїздкою побував сьогодні на кількох об’єктах у Новобілоуській громаді Чернігівського району. Також до поїздки долучився депутат обласної ради Іван Дементов.

Будівництво амбулаторії сімейної медицини у с. Халявині, розпочате минулого року, нині практично закінчене. Процедура під’єднання приміщення до електромережі завершиться за кілька днів.

Маю з чим порівнювати, тому можу сказати, що якість виконаних робіт тут доволі висока. Тепер наше головне завдання — швидше, ніж у попередніх випадках, передати будівлю громаді, щоб амбулаторія відкрила свої двері для її мешканців,— наголосив голова ОДА.

На будівництво медичного закладу в рамках реалізації державної програми «Доступна медицина» було витрачено з бюджету 4,9 мільйона гривень: 4,4 мільйона — державної субвенції та 0,5 мільйона — співфінансування з місцевого бюджету.

Приміщення амбулаторії має площу майже 208 м2 та розраховане на роботу одного або двох лікарів. Сюди закуплене медичне обладнання та автомобіль для виїзду медиків до пацієнтів, у тому числі і з інших населених пунктів громади.

Під час брифінгу для ЗМІ голова ОДА акцентував на необхідності забезпечення доступності якісних медичних послуг для населення та важливості вакцинації від коронавірусної хвороби.

На сьогодні в області два щеплення від Covid  19 отримали лише близько 41% людей. Цього дуже мало, щоб сформувати колективний імунітет та повернутися до звичайного життя, — зазначив В’ячеслав Чаус та закликав населення області активніше щепитися від коронавірусу.

Голова облдержадміністрації оглянув також Новобілоуський ЦНАП, який громада відремонтувала коштом місцевого бюджету, та дорогу ст. Халявине-/М-01/-Халявин-Товстоліс, п’ять кілометрів якої наступного року ремонтуватимуть в рамках програми Президента України «Велике будівництво».

Цей шлях ще не в критичному стані, але цього чекати й не треба. Важливо підтримувати стратегічні для громади дороги в хорошому стані, — підкреслив В’ячеслав Чаус під час спілкування з депутатами сільради та головою громади Дмитром Федоровим.

У ході розмови обговорили перспективи економічного і соціального розвитку Новобілоуської громади, хід реалізації на її території проєктів, що повністю або частково фінансуються з державного бюджету, а також злободенні для громади проблеми транспортного сполучення та якості питної води.

Голова облдержадміністрації відвідав також приватне багатопрофильне підприємство «Вимал», оглянув його виробничі потужності, поспілкувався з колективом та керівництвом підприємства.

Це підприємство, попри вже досягнуті успіхи, постійно розвивається, модернізується, інвестує у нові проєкти. Достойний приклад того, як треба вести бізнес, дбати не лише про власний добробут, а й про сьогодення та майбутнє кількох сотень працівників: 60% із них вакциновані. Це один з кращих показників на підприємствах з такою чисельністю задіяних осіб,— підсумував голова ОДА.

 
Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
.