back

В Іванівській ТГ — перші в області громадські слухання щодо інвентаризації газорозподільчих мереж

15-12-2021 | 08:30

Ініціював зібрання, що відбулось в Іванівській сільській раді 14 грудня, заступник голови Чернігівської ОДА Дмитро Іванов. Причина — суспільний резонанс, який виник у громаді через велику кількість скарг на постачання газу та якість обслуговування.

Так, жителі громади незадоволені як тарифами за транспортування палива, так і фактами необґрунтованого відключення від газопостачання. Аргументують свою позицію тим, що розподільчі мережі тут були облаштовані колишнім колгоспом та за рахунок пайових внесків, тобто особистих коштів селян.

— Питання інвентаризації газопроводів і повернення у власність громад непросте. Розумію ступінь супротиву з боку газовиків, проте ми готові до цього. Звертаюся до всіх мешканців громади: ОДА підтримує ваше бажання провести інвентаризацію мереж і повернути їх у власність громади. І надасть у цьому питанні всебічну допомогу, — запевнив Дмитро Іванов, вислухавши присутніх.

На думку представників Чернігівської ОДА, інвентаризація мереж передбачає упорядкування передусім майнових відносин. І далі вже громада як власник може розпоряджатися своїм майном.

Приміром, громада може вирішити залишити мережі в користуванні «Чернігівгаз», але тоді в умовах договору можна чітко передбачити його зобов’язання підтримувати газогони у нормальному стані, оперативно і без зволікань реагувати на аварійні ситуації, і, звичайно, припинити практику необґрунтованого відключення абонентів.

Інший варіант – передати газопроводи у користування іншому ліцензіату (для обслуговування мереж потрібна ліцензія), який запропонує вигідніші умови – нижчу ціну за транспортування, вкладання коштів у модернізацію, якісний клієнтський сервіс.

Як варіант – створити кількома громадами комунальне підприємство, котре саме отримає ліцензію. Останній варіант, звісно, потребує консолідації зусиль кількох десятків громад з тим, щоб мати змогу утримувати штат техніки та спеціалістів.

Головне – громада чітко розумітиме, що газопроводи є її власністю, розумітиме, куди йдуть кошти, які споживачі сплачують за транспортування газу.

У випадку Іванівської громади варіант самостійного обслуговування газових мереж буде фінансово невигідним, вважає голова сільської ради Олена Швидка.

Втім більшість учасників слухань погоджується, що інвентаризацію мереж провести варто. Принаймні, щоб зрозуміти, які активи є у громади і як ними можна розпорядитися.

За підсумками громадських слухань в Іванівці вирішили створити ініціативну групу, яка розпочне роботу щодо інвентаризації газових мереж. До речі, за словами представників сільської ради, для участі у слуханнях запрошували представників АТ «Чернігівгаз», утім, вони не з’явились.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації