back

Делегація з Азербайджану на Чернігівщині: обмін досвідом у сфері с/г та потенційні спільні інвестиційні проєкти

13-12-2021 | 12:39

Днями у Мінагрополітики обговорили напрями двосторонньої співпраці з представниками Азербайджанської Республіки. Йшлося про можливості й перспективи співробітництва між Україною та Азербайджаном, зокрема у сфері торгівлі аграрною продукцією.

Наприкінці минулого тижня представники сільського господарства Азербайджану відвідали потужне підприємство аграрного сектору Чернігівської області — ТОВ «Агрофірма ім. Шевченка» в селі Григорівка Ніжинського району. Зокрема ознайомилися з роботою молочно-товарної ферми, комбікормового заводу та елеваторного комплексу.

В агрофірмі працюють майже 250 людей. На молочно-товарній фермі утримується 967 корів основного стада та 1295 голів молодняку ВРХ, на свино-товарній — 15,5 тис. голів свиней. Середньодобовий надій на одну корову – 28,6 літра. У користуванні — понад 3,4 тис. га землі.

Оглянули члени делегації й ділянку під будівництво олійно-екстракційного заводу на території ТОВ «Бахмацький машинобудівельний завод». Опісля відбувся «круглий стіл», під час якого іноземна делегація ознайомилася з економічно-інвестиційним потенціалом регіону.

Зазначимо, що підприємства Чернігівщини здійснюють зовнішню торгівлю з партнерами із понад 125 країн світу, серед них і Азербайджан. За обсягами експорту товарів він входить до трійки основних партнерів області. На азербайджанський ринок цього року надійшло майже 7% товарного експорту. Мова йде про велику рогату худобу, м'ясну, молочну продукцію, готові харчові продукти, полімерні матеріали, деревину, різне обладнання та механізми.

В області постійно триває робота із залучення інвесторів. Нині Чернігівщині довірили свої ресурси вкладники із 42 країн світу. Ми завжди відкриті для налагодження партнерських відносини і сподіваємося, що наша з вами співпраця буде плідною та тривалою, — наголосив директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Олег Крапивний.

Усі потенційні об'єкти для інвестування (вільні земельні ділянки, виробничі потужності та приміщення) зібрані в Інтерактивній інвестиційній карті Чернігівської області.

Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації