back

Прилуки: успішний приклад великої енергомодернізації

10-12-2021 | 09:31

У Прилуках відбувся медіазахід для журналістів центральних ЗМІ Чернігівщини та Сумщини. Фонд енергоефективності, він же організатор події, на прикладі Прилук показав переваги та дієвість енергомодернізації. Оскільки саме об’єднання співвласників багатоквартирних будинків міста є найактивнішими учасниками програми Фонду «ЕНЕРГОДІМ».

— У Прилуках люди вже на власному прикладі переконалися у перевагах термомодернізації та сплачують на половину менше, ніж за попередній опалювальний період, — підкреслив  Єгор Фаренюк, директор Фонду енергоефективності.

Він разом з Василем Лозинським, першим заступником Міністра розвитку громад та територій України та  Дмитром Івановим, заступником голови ОДА особисто ознайомилися з успішною практикою участі у енергомодернізації.

Зокрема, вони відвідали багатоповерхівку об’єднання «ЗЕМСЬКА 39». Оскільки тут впроваджені енергоощадні заходи за пакетом «Б» програми «ЕНЕРГОДІМ» (тобто, комплексна термомодернізація), мешканці сплачують за опалення на 50% менше, ніж за попередній період. У будинку встановлено індивідуальний тепловий пункт, замінено систему трубопроводу, проведено комплекс робіт із теплоізоляції та облаштування зовнішніх стін, замінено вікна у під’їздах. 

— Запевняю, що ми і надалі підтримуватимемо громади в питаннях енергозбереження і, незважаючи на обмеженість обласного бюджету, знайдемо ресурси на фінансування обласної програми в наступному році, — наголосив Дмитро Іванов. — Водночас звертаюся і до місцевої влади: стимулюйте ОСББ долучатись до програми, адже це, насамперед, добробут наших громадян.

Нагадуємо: Чернігівська область одна з перших долучилась до Програми «ЕНЕРГОДІМ» Фонду енергоефективності. Учасниками від регіону стали 35 ОСББ. На сьогодні, 10 з них фактично реалізували проєкти з енергоефективності, залучивши близько 36 мільйонів гривень. Здебільшого це кредитні та власні кошти співмешканців. Компенсацію від Фонду отримали всі учасники програми, а це близько 15 мільйонів гривень.

На обласному рівні затверджено Програму підтримки ОСББ Чернігівської області «ЕНЕРГОДІМ» на 2021-2023 роки для відшкодування частини відсотків по кредитах на енергозбереження. Її учасниками стали 6 об’єднань, які отримали відшкодування з обласного бюджету в розмірі 300 тисяч гривень.

Органи місцевого самоврядування також не залишаються осторонь. У 7 громадах області прийнято 9 програм, які стосуються енергоощадності.

Понад 700 тисяч гривень відшкодування з місцевих бюджетів вже отримали ОСББ Ніжина та Корюківки.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації