back

Як експортерам Чернігівщини розширити присутність на ринках США

09-12-2021 | 10:45

Серію брифінгів між облдержадміністрацією, виробниками-експортерами області та посольствами України в різних державах продовжила онлайн-зустріч з представниками Посольства України в США.

Надзвичайний і Повноважний Посол України в США Оксана Маркарова зазначила, що в час, коли Сполучені Штати активно працюють над диверсифікацією своїх ринків, ніщо не заважає товарам та послугам з України знайти там власну нішу. Вона подякувала Чернігівській ОДА за проявлене лідерство у питаннях налагодження економічних відносин та виходу місцевого бізнесу на американські ринки.

На сьогодні поставки регіональних товарів на американський ринок мають незначні обсяги. Проте інтерес до цього зростає. За минулий рік приріст експорту з Чернігівщини до США склав майже 50%, цьогоріч – 45%, — поінформував голова Чернігівської облдержадміністрації В’ячеслав Чаус.

Виробники Чернігівщини експортують до США молочну продукцію, крупи, інші харчові продукти, деревину, полімерні матеріали, тканини, вироби для тварин, обладнання та устаткування тощо.

Учасники зустрічі з обох боків наголошували на тому, що варто нарощувати продаж за кордон не лише сировини, а й продукції з більшою доданою вартістю. Бажаною на сьогодні є й участь України у ланцюжках сфери послуг.

У ході зустрічі представники економічної секції Посольства України в США детально відповіли на запитання підприємців-експортерів Чернігівщини, проконсультували стосовно механізмів потрапляння товарів та послуг з України на американські ринки, участі у виставкових та презентаційних заходах.

Учасники онлайн-брифінгу висловили сподівання, що цей захід відкриє нові можливості для подальшого розвитку і налагодження співпраці між Чернігівською областю та США.

 

Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації