back

Всі і все має працювати в тандемі: Дмитро Іванов про ліквідацію безхазяйних відходів на території Чернігівщини

08-12-2021 | 16:23

Про запобігання накопиченню та ліквідацію безхазяйних відходів на території Чернігівщини говорили сьогодні на засіданні профільної комісії при ОДА.

— Зростання обсягів відходів та збільшення площі несанкціонованих звалищ вимагає оперативного реагування та невідкладних рішень. Наразі на території області  —  266 тонн безхазяйних, непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин (ХЗЗР), на знешкодження яких потрібно понад 20 млн гривень, — наголосив заступник голови ОДА, голова комісії Дмитро Іванов.

Утилізація ХЗЗР коштує 86 тисяч гривень за 1 тонну та лягає на плечі громад, для яких ця сума непідйомна.

Вирішити ситуацію можна за допомогою співфінансування. Зокрема, залучити наступного року 12 млн грн: половину суми передбачити у місцевих бюджетах громад, половину — за рахунок обласного фонду охорони навколишнього природного середовища.

Дмитро Іванов звернувся до представників ТГ із проханням підтвердити намір про співфінансування гарантійним листом до 20 грудня. Оскільки це питання буде розглядатися на сесії обласної ради наприкінці грудня.

Своєчасно реагувати на звернення громадян щодо виявлених безхазяйних відходів допомагає сервіс «Інтерактивна мапа» та геопортал містобудівного кадастру Чернігівської області. Про їхню роботу розповіла Катерина Сахневич, директорка Департаменту екології та природних ресурсів ОДА

«Інтерактивна мапа» дозволяє забезпечити оперативну інвентаризацію всіх наявних сміттєзвалищ: як легальних, так і стихійних. Важливо, що місця накопичених відходів позначаються з геолокаційною прив’язкою. Кожен може зайти на сторінку сервісу, зареєструватися і залишити повідомлення про звалище.

Що стосується геопорталу, то там, за словами директорки, із квітня функціонує розділ «Екологічні проблеми Чернігівської області». Він містить інформацією про непаспортизовані місця видалення відходів (сміттєзвалища), зберігання непридатних безхазяйних хімічних засобів захисту рослин тощо. Наразі на карті є дані про 90 звернень, 80 з яких розглянуті, ще 13 – у роботі.

— Питання ліквідації безхазяйних відходів стоїть на особистому контролі голови ОДА В’ячеслава Чауса. Це наша спільна проблема – і обласної влади, і громад. Тому повинні разом долучитися до фінансування і звільнити область від однієї з провідних загроз екологічній безпеці Чернігівщини, — резюмував Дмитро  Іванов.

Після заходу Дмитро Іванов прокоментував ковід-ситуацію в області представникам регіональних ЗМІ.

— Маємо надію, що вже скоро Чернігівська область перейде до «жовтого» рівня епіднебезпеки. Адже кількість нових випадків коронавірусної хвороби поступово знижується. Проте для невакцинованих громадян майже нічого не зміниться. Послаблення будуть лише для 39,5% населення області, тобто для тих жителів, які на сьогодні пройшли повний курс щеплення, — зазначив заступник голови ОДА під час брифінгу. Також він озвучив, що в лікарнях на ранок було 18,9 тонни рідкого кисню, а також 542 для зберігання газоподібного.

Трохи статистики. Попри те, що в Україні третій тиждень поспіль знижується кількість захворювань, госпіталізацій та смертей внаслідок COVID-19, небезпека нікуди не відступила. З початку пандемії кількість смертей сягнула вже 88,5 тис. З розрахунку на 3,5 млн людей, яким було діагностовано цю хворобу, летальність в Україні становить понад 2,5%.

Тож не втрачайте час і вакцинуйтеся (другою дозою в тому числі)!

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації