back

Не тільки лікують, а й дають шанс на повноцінне життя: у центрі «Відродження» за 25 років допомогли 45 тисячам дітей

03-12-2021 | 15:00

Центр «Відродження» — унікальний заклад в Україні. Він відомий і закордоном: у центрі лікувалися діти з Прибалтики, Македонії, Польщі та Іспанії. В основу лікувального процесу закладена модель "Тандем", схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Цей досвід позитивно оцінили як українські фахівці, так й іноземні.

У Міжнародний день людей з інвалідністю центр відвідала заступниця голови Чернігівської ОДА Жанна Шерстюк. Вона оглянула його відділення, а також вручила дітям подарунки і поспілкувалася з колективом закладу.

— Те, що я побачила, — неймовірний результат роботи професійного колективу. Кожного дня тут стаються дива. Жодна дитина не залишається без уваги, вона отримує всю необхідну допомогу, а кожен із батьків — підтримку, — поділилася враженнями Жанна Шерстюк.

Зі свого боку, директор реабілітаційного центру, він же й один із засновників, Василь Пасічник подякував за всебічну увагу від держави:

— Звичайно, упродовж 25 років існування нам багато допомагали благодійники. Проте значну підтримку відчуваємо і від держави, зокрема від облдержадміністрації, яка доклала чимало зусиль, щоб центр працював на такому високому рівні.

Так, реабілітаційний центр надає комплексні послуги дітям з інвалідністю до 18 років, а також дітям віком до трьох років (включно), які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності. Їм допомагають соціально адаптуватися. У закладі впродовж дня може перебувати понад двісті дітей.

Крім того, на базі центру з липня 2017 року функціонує блок паліативної допомоги.

«Відродження» працює в Чернігові з 1996 року. Розпочинав роботу як приватний, неприбутковий заклад, розрахований на 30 дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Створення та фінансування діяльності здійснювалося за кошти іноземних благодійників.

У 2006 році на базі закладу створена комунальна установа «Обласний центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю «Відродження» Чернігівської обласної ради, розрахована на 245 дітей.

Загалом за час існування центру реабілітаційні послуги тут отримали 45 тисяч дітей, в тому числі 1070 — цього року.

Після огляду центру Жанна Шерстюк поспілкувалася з місцевими ЗМІ. На брифінгу вона закликала жителів області якнайскоріше пройти повний курс вакцинації від коронавірусної хвороби:

— Пам’ятайте, що від наших дій та рішень (маю на увазі дорослих) залежить здоров’я дітей, особливо тих, які перебувають у зоні ризику. Не наражайте на небезпеку себе і своїх близьких. Нагадую, що вже з понеділка, 6 грудня, карантинні правила будуть жорсткішими не тільки у «червоній» зоні. Не втрачайте можливості жити звичним життям!

Прокоментувала заступниця голови ОДА і ситуацію з киснем. Його в області достатньо: 19,1 тонни рідкого та 490 балонів для зберігання газоподібного.

Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації