back

На Тростянецькому водосховищі влаштовується нова система пропуску води

30-11-2021 | 13:30

Поблизу Срібного дорожники ремонтують одну з найскладніших ділянок дороги Н-07 Київ - Суми - Юнаківка, з великою гідротехнічною спорудою та понаднормовими ухилами рельєфу. Йдеться про Тростянецьку балку. Роботи виконуються в рамках президентської програми "Велике будівництво".

Площа водяного дзеркала верхнього ставка водосховища  перевищує сто гектарів. Раніше для перетоку води з верхнього у нижній ставок у земляному насипі дороги було влаштовано двовічкову трубу на збірних фундаментах. Тривалий час пропускна споруда нормально не функціонувала: місце для перетоку води було засипане цеглою та бетоном. Труба замулювалась, земляне полотно дороги перезволожувалось. Була загроза руйнування труби всередині автомобільної дороги.

Для розв'язання цієї проблеми в процесі капітального ремонту старий механізм для пропуску води демонтований. Посилюється та розширюється земляний насип дороги. Всередині нього влаштовується нова гофротруба. На верхньому ставку буде встановлений шандорний пристрій, за допомогою якого регулюватиметься рівень води у верхньому ставку та тиск води на земляний насип автодороги.

По завершенню робіт на трубі ділянка дороги вздовж Тростянецької балки буде заасфальтована. 

Підрядна організація — ТОВ "СП "Автострада".

Нагадаємо, що у 2021 році в Чернігівській області проводяться масштабні роботи з капітального ремонту траси Н-07 Київ - Суми - Юнаківка. Протяжність дороги на території області - майже 143 км. Це шлях, що поєднує південь Чернігівщини з Київщиною та Сумщиною. Дорога, побудована у 1965-1980 роках, уже тривалий дорога непридатна до сучасного транспортного навантаження.

Траса Н-07 Київ - Суми - Юнаківка оновлюється на виконання державного інвестиційного проєкту "Приведення стану автомобільних доріг транспортного сполучення Київ - Суми - Харків (в межах Чернігівської та Сумської областей) до сучасних технічних вимог". Станом на листопад на понад 90 км протяжності по Чернігівській області вже є фінішний шар нового покриття.

У межах програми Президента України "Велике будівництво" цьогоріч у Чернігівській області планується відремонтувати 182 кілометри доріг державного значення.

За повідомленням Служби автомобільних доріг у Чернігівській області