back

168,7 і не гектаром менше: межам РЛП «Ялівщина» обов’язково бути

29-11-2021 | 18:45

Регіональний ландшафтний парк «Ялівщина» площею 168,7 га створений у Чернігові ще у 2014 році. Втім, офіційних меж досі немає й ось чому. 

Ще кілька років тому на замовлення РЛП «Ялівщина» розроблено проєкт землеустрою для відведення земельної ділянки площею 168,7 га. Цей проєкт за процедурою мав бути погоджений всіма дотичними органами та службами, що вони й зробили, окрім Управління архітектури і містобудування міської ради. Яке протягом останніх років кілька разів відмовляло у погодженні, кожен раз із різних причин, приміром, через розташування на території парку окремих об’єктів (гаражі, кафе), навіть після внесення змін до проєкту.

Крім того, більше року парк без керівника - проведені конкурси закінчувалися невдачею. Місяць тому в ОДА оперативно проведено новий конкурс. Кандидатуру переможниці — Юлії Батури — минулого тижня погодило Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України. Остаточне рішення — за обласною радою.

— Як депутат обласної ради ініціюватиму голосування за пані Юлію на найближчій сесії. Потім зроблю все від мене залежне, щоб допомогти новому керівнику прискорити процедуру оформлення меж РЛП «Ялівщина» та не допустити втрати парком жодного гектара, — наголосив заступник голови Чернігівської ОДА Дмитро Іванов під час сьогоднішнього брифінгу в облдержадміністрації.

Історію питання нагадала директор Департаменту екології та природних ресурсів ОДА Катерина Сахневич. Вона зазначила, що облдержадміністрація неодноразово зверталася до Чернігівської міської ради для погодження проєкту щодо меж Ялівщини. Проте, роками позитивних зрушень у цьому напрямі немає. 

Кардинально ситуація може змінитися після 1 грудня, коли чинними стануть законодавчі норми в частині погодження і затвердження документації із землеустрою.

— Цього року до Земельного кодексу України внесені зміни (стаття 186), що дозволяють подати на реєстрацію до Держгеокадастру наш проєкт щодо меж регіонального ландшафтного парку «Ялівщина» без участі міської ради. Направити ж заяву до ЦНАПу зможе новообраний директор, — поінформувала Катерина Сахневич.

Із появою керівництва у комунальному закладі на позитивні зміни сподіваються і громадські активісти, які, за словами заступниці голови Громадської ради при ОДА Наталії Проскуріної, опікуються питанням Ялівщини задовго до створення регіонального парку.

— Спільно з облдержадміністрацією, в тому числі Департаментом екології та природних ресурсів, громадськість постійно піднімає це питання та виносить на загал. Водночас міська рада ніколи не була з нами чесною до кінця. Втрачено багато часу. А межі все ж таки мають бути, бо без них парк не зможе нормально функціонувати, — підкреслила Наталія Проскуріна.

Посадовці Чернігівської ОДА та громадськість спільні у позиції, що визначити межі РЛП «Ялівщина»  треба якомога швидше і в лише визначених ще сім років тому розмірах  — 168,7 га.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації