back

ЛОР-відділення в обласній лікарні планують відкрити на початку 2022 року

24-11-2021 | 15:03

Заступниця голови Чернігівської ОДА Жанна Шерстюк під час робочого візиту до обласної лікарні ознайомилася з ходом ремонтних робіт в отоларингологічному відділенні. Роботи тут виконуються в рамках президентської програми «Велике будівництво» коштом Державного фонду регіонального розвитку за співфінансування з обласного бюджету. Загальна вартість робіт та закупки необхідного обладнання перевищує 10 мільйонів гривень, з яких 9,2 мільйона надає ДФРР.

— На сьогодні 85% від запланованого уже виконано. Рухаємося відповідно до графіка. Тож після 15 грудня плануємо облаштовувати кабінети, щоб уже на початку нового року повноцінно відкрити відділення. Зауважень до підрядника немає, — прокоментував гендиректор медичного закладу Андрій Жиденко і поділився планами на майбутнє.

Так, після реконструкції ЛОР-відділення, що розміщене в хірургічному корпусі, планують практикувати пластичну хірургію. Лікарі до цього готові, переконує Андрій Жиденко. На часі ж — боротьба з коронавірусною хворобою.

— Ситуація із захворюваністю на Чернігівщині дещо стабілізувалася. Вже другий тиждень спостерігаємо зменшення кількості госпіталізованих. Можу з упевненістю сказати, що область забезпечена киснем для належної терапії хворих на covid (ред. – на ранок 24 листопада у резерві було 13,5 тонни рідкого кисню та 535 балонів для зберігання газоподібного). Водночас покращуються темпи вакцинації, що впливає на показник повністю щеплених (переважно люди вакцинуються вже другою дозою), — зазначила Жанна Шерстюк під час брифінгу в обласній лікарні.

Принагідно заступниця голови ОДА закликала громадян вакцинуватися:

— Зволікаючи, ви втрачаєте можливість жити звичним життям. Звісно, вірогідність захворіти завжди залишається. Незмінним є факт, що у вакцинованих перебіг самого захворювання значно легший, іноді взагалі невідчутний.

На підтвердження цих слів: із 1101 госпіталізованого «ковідного» пацієнта лише 57 вакциновані (або 5%). Загалом же повністю щеплена майже третина жителів області.

Нагадуємо, що центри вакцинації працюють у Чернігові з 08:00 до 20:00 год. у будні та з 10.00 до 16.00 год. — у вихідні.

Вакцини AstraZeneca, Comirnaty/Pfizer-BioNTech, CoronaVac та Moderna як для першої, так і для другої доз є у достатній кількості.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації