back

В’ячеслав Чаус: Якісний діалог всередині громади та партнерські стосунки з органами влади — запорука активного розвитку територій

18-11-2021 | 16:29

Дві селищні громади — Гончарівську та Деснянську — відвідав сьогодні голова Чернігівської облдержадміністрації В’ячеслав Чаус спільно з очільницею обласної ради Оленою Дмитренко.

Робоча поїздка розпочалася з огляду ремонтних робіт на 165-метровій ділянці дорозі у Гончарівському. Відрізок невеликий, проте соціально важливий для місцевих жителів: маршрутом користуються «швидкі», шкільні автобуси та міжміський транспорт. На поточний середній ремонт автошляху комунальної власності держава виділила 1,8 мільйона гривень. Об’єкт вдалося включити у президентську програму «Велике будівництво» завдяки конструктивній співпраці органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Позитивні результати має подібна співпраця й щодо реалізації ініціативи «Поліцейський офіцер громади». Так, у Гончарівському вже працює поліцейська станція. Для охоронця правопорядку, який щодня 24/7 тримає «руку на пульсі», виділили дві кімнати (для роботи та відпочинку). У приміщенні провели централізоване опалення, облаштували санвузол, врахувавши інклюзивні принципи, забезпечили доступ до Інтернету. Також закупили офісні меблі та оргтехніку. Крім того, на станції продумали дитячий куточок.

— Гончарівська ТГ — приклад якісного діалогу всередині громади та партнерських стосунків з Чернігівською облдержадміністрацією та обласною радою. Як результат: громада активно розвивається, — підкреслив В’ячеслав Чаус.

Думку голови ОДА поділяє і Олена Дмитренко. Вона додала, що приємно допомагати громадам, які розвиваються, докладаючи власні зусилля.

У ході робочого візиту В’ячеслав Чаус та Олена Дмитренко ознайомилися з роботою місцевого пункту щеплення.

— Наразі, за рахунок військових, громада має високий показник вакцинації — понад 72%. Сповідаюся, цивільне населення теж підтягнеться. Препаратів для вакцинації достатньо, а двері пункту щеплення завжди відкриті. Все задля однієї мети — здобути колективний імунітет, — зазначив під час брифінгу у Гончарівському В’ячеслав Чаус.

До речі, робочий візит відбувся, коли в громаді відзначали День довкілля. Тож не обійшлося без корисних справ: усі разом висаджували туї та ялинки.
На відміну від Гончарівської ТГ, у сусідній Деснянській, яку також відвідали очільники ОДА та обласної ради, відсутній діалог між головою та депутатським корпусом. Якщо найближчим часом комунікація не налагодиться, доведеться вдаватися до радикальних рішень, прокоментував В’ячеслав Чаус.
Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації