
Організацію прикордонного режиму та облаштування державного кордону в межах області обговорили сьогодні на робочій нараді в ОДА, яку провів заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Дмитро Синенко.
— Військово-політична ситуація, що складається навколо України і Чернігівської області, зокрема, залишається складною. Адже у межах нашої області 225 км кордону між Україною і державою-агресором. Тому питання удосконалення охорони та облаштування держкордону залишається на часі, — наголосив Дмитро Синенко.
Так, минулого року набули чинності зміни до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення інженерно-технічного облаштування та утримання державного кордону. Нововведення доповнили Земельний кодекс нормами, що передбачають надання військовим частинам Держприкордонслужби в постійне користування земельних ділянок завширшки 30-50 метрів уздовж лінії державного кордону.
Для забезпечення національної безпеки і оборони, дотримання відповідного режиму такі земельні ділянки використовуються для будівництва та утримання інженерно-технічних та фортифікаційних споруд, огорож, прикордонних знаків та інших елементів прикордонної інфраструктури.
На сьогодні робота з документального оформлення прав постійного користування земельними ділянками продовжується, в тому числі й на Чернігівщині. Оформити право постійного користування потрібно на понад тисячу земельних ділянок, половина з яких — у приватній власності. Тож на місцях необхідно провести ретельний аудит земельних ділянок, розташованих вздовж смуги державного кордону з уточненням форми права їх власності. Цю роботу громади разом прикордонниками мають закінчити до кінця листопада. Потім — відпрацювати механізм вилучення земельних ділянок із приватної власності у державну.




Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини
- Вісім різних закладів освіти (садочок, школи, профтех, МАН) в області вчора відвідав Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий. На деяких локаціях його супроводжував начальник ОВА В’ячеслав Чаус.
- У суботу вперше після повномасштабного вторгнення у Чернігові провели велосипедний пробіг «Велодень». Акцію організував Департамент сім’ї, молоді та спорту Чернігівської ОВА спільно з ГО «Вело ЧЕ».
- Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) надає різнопланову підтримку жителям Чернігівщини з моменту, коли постраждалі території стали доступні гуманітарним організаціям. За цей час напрями допомоги суттєво розширилися: від гуманітарних вантажів до програм з відновлення житла.
- Відзнака «Орден Святого Пантелеймона» присвоюється представникам медицини за сприяння розвитку галузі охорони здоров'я та медичної науки, видатні особисті заслуги в благодійній, гуманістичній та громадській діяльності та інші здобутки в галузі охорони фізичного та духовного здоров'я населення.
- Станом на 25 травня за всіма категоріями господарств сільськогосподарськими підприємствами вже посіяно 977,8 тис. га ярих культур.
- На річці Остер 12 травня виникла аварійна ситуація поблизу селища Козелець – відбувся обрив стального канату, який підтримує в експлуатаційному режимі металевий затвор для дотримання рівнів води в річці.
- Про це говорили сьогодні на черговому засіданні Міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності, запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми під головуванням заступниці начальника ОВА Жанни Шерстюк.
- З початку року на Чернігівщині виникло 310 пожеж в природних екосистемах, це на 56% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Вогонь пройшовся майже 250 га, знищив або пошкодив 8 будівель різного призначення.
- На цьому наголосив начальник обласної військової адміністрації під час наради із керівниками обласних медичних закладів та структурних підрозділів ОВА.
- Зростання тарифу на електроенергію — невідворотний та безальтернативний шлях для того, щоб забезпечити виживання енергосистеми України. Такої думки дійшли учасники тематичного круглого столу, що відбувся учора в Агенції регіонального розвитку Чернігівської області.
- Латвійська Республіка однією з перших надала практичну підтримку Чернігівщині після повномасштабного вторгнення. Зокрема область вже отримала медичне обладнання, оргтехніку, гуманітарні вантажі соціальним закладам.
- Більше 608 тисяч ламп розжарювання жителі області вже обміняли через поштові відділення на нові світлодіодні, аби зменшити споживання електроенергії у своїх оселях. Загалом Чернігівщина отримала 711 тисяч LED-ламп. На сьогодні понад 545 тисяч обміняних ламп вже утилізовано, решта – у процесі.
- 23 травня в Україні відзначається День Героїв. Ідея цього свята виникла у міжвоєнні роки в середовищі українських націоналістів з метою вшанування пам’яті борців, які відстоювали незалежність та вільний вибір України.
- Про це детально розповіли під час брифінгу у пресцентрі Чернігівської ОВА перший заступник начальника ОВА Костянтин Мегем, в.о. начальника Управління містобудування та архітектури ОВА Сергій Куреня та голова Іванівської ТГ Олена Швидка.
- Пам’ять жертв політичних репресій в Україні вшановують щорічно у третю неділю травня відповідно до Указу Президента України від 21 травня 2007 року. Цьогоріч пам’ятна дата припадає на 21 травня.







































