back

В області триває робота з облаштування державного кордону

03-11-2021 | 17:13

Організацію прикордонного режиму та облаштування державного кордону в межах області обговорили сьогодні на робочій  нараді в ОДА, яку провів заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Дмитро Синенко.

— Військово-політична ситуація, що складається навколо України і Чернігівської області, зокрема, залишається складною. Адже у межах нашої області  225 км кордону між Україною і державою-агресором. Тому питання удосконалення охорони та облаштування держкордону залишається на часі, — наголосив Дмитро Синенко.

Так, минулого року набули чинності зміни до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення інженерно-технічного облаштування та утримання державного кордону. Нововведення доповнили Земельний кодекс нормами, що передбачають надання військовим частинам Держприкордонслужби в постійне користування земельних ділянок завширшки 30-50 метрів уздовж лінії державного кордону.

Для забезпечення національної безпеки і оборони, дотримання відповідного режиму такі земельні ділянки використовуються для будівництва та утримання інженерно-технічних та фортифікаційних споруд, огорож, прикордонних знаків та інших елементів прикордонної інфраструктури.

На сьогодні робота з документального оформлення прав постійного користування земельними ділянками продовжується, в тому числі й на Чернігівщині. Оформити право постійного користування потрібно на понад тисячу земельних ділянок, половина з яких — у приватній власності. Тож на місцях необхідно провести ретельний аудит земельних ділянок, розташованих вздовж смуги державного кордону з уточненням форми права їх власності. Цю роботу громади разом прикордонниками мають закінчити до кінця листопада. Потім — відпрацювати механізм вилучення земельних ділянок із приватної власності у державну.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації