back

Поблизу Старого Бикова на Н-07 укладається верхній шар нового покриття

01-11-2021 | 10:59

У процесі оновлення ділянка траси Н-07 Київ - Суми - Юнаківка протяжністю 9,7 км біля сіл Старий Биків та Новий Биків. Наразі підрядник приступив до укладання фінішного шару покриття зі щебенево-мастикового асфальтобетону.

Підрядна організація - ТОВ "Спільне українсько-німецьке підприємство "Автострада".

Старе покриття на цій ділянці - бетонні плити, тож дорожні роботи тут мають свої особливості. Спочатку проводиться зняття внутрішніх напружень шляхом дефрагментації бетонних плит. У місцях розширення траси перед асфальтуванням укладається прошарок з геосинтетичного матеріалу та 35-сантиметровий шар основи із щебенево-піщаної суміші. Далі укладаються шари асфальтобетону.

Нагадаємо, у 2021 році у Чернігівській області проводяться масштабні роботи з капітального ремонту траси Н-07 Київ - Суми - Юнаківка.

Дорога ремонтується в рамках державного інвестиційного проєкту "Приведення стану автомобільних доріг транспортного сполучення Київ - Суми - Харків (в межах Чернігівської та Сумської областей) до сучасних технічних вимог".

Протяжність дороги по території області - майже 143 км. Це шлях, що поєднує південь Чернігівщини з Київщиною та Сумщиною.

Дорога була побудована у 1965-1980 роках. Вже тривалий час вона була непридатна до сучасного транспортного навантаження.

В процесі капітального ремонту дорога приводиться у відповідність до сучасних параметрів навантаження та безпеки руху. Проїзна частина розширюється. Розбиті бетонні плити та чорнощебеневе покриття замінюється на асфальтобетон. Реконструюються мости, що раніше не відповідали нормам по габаритах та вантажопідйомності.

В рамках Програми президента України "Велике будівництво" у 2021 році у Чернігівській області планується відремонтувати 182 кілометри доріг державного значення.

За матеріалами Служби автомобільних доріг у Чернігівській області