back

Вже виконано 75% завдань Плану заходів на 2021-2022 роки щодо створення безбар’єрного простору в Україні

27-10-2021 | 18:44

Сьогодні, 27 жовтня, відбулося 3-тє засідання Ради безбар’єрності, на якому було презентовано перший моніторинговий звіт Плану заходів на 2021-2022 роки з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року. Документ розроблено в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської.

Чернігівську область на засіданні Ради представляв заступник голови облдержадміністрації Дмитро Іванов.

План заходів передбачає впровадження шести напрямів безбар’єрності – фізичної, інформаційної, цифрової, суспільної, економічної та освітньої. До реалізації заходів залучені 16 міністерств, з них 7 реалізують флагманські проекти. В цілому заплановано 236 заходів та 144 завдання.

Зокрема, міністерства вже виконали 75% завдань Плану заходів.

Під час заходу було представлено результати флагманських проектів з впровадження безбар’єрності. Йдеться про такі проєкти, як:

  • Стандарти інфраструктурної безбар'єрності України
  • Інформаційна кампанія «Україна без бар'єрів»
  • Доступ до інтернету в українських селах
  • Фізична доступність громадських будівель
  • Ветеранська підприємницька ініціатива G2VEI (Government to Veterans Entrepreneurial Initiatives)
  • Впровадження в Україні міжнародної класифікації функціонування, обмежень життєдіяльності та здоров'я
  • Шкільна освіта для всіх

До речі, днями питання щодо підключення сіл до інтернету саме на Чернігівщині вивчав Віцепрем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров. Тут у Макіївській громаді Ніжинського району до оптичної лінії під'єднують 11 сіл та 44 соцзаклади в них.

«Мінекономіки визначено одним із відповідальних виконавців Плану заходів. Міністерство націлене затвердити національний класифікатор Міжнародної класифікації функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я, створити бібліотечний фонд спеціальної літератури, адаптованої для осіб з порушеннями зору, слуху, ментальними порушеннями, запровадити моніторинг харчових потреб та популяризації здорового харчування, а також створити національну мережу інноваційних бізнес-інкубаторів для вразливих на ринку праці груп населення», - прокоментувала заступник Міністра економіки України Світлана Глущенко.

Також було представлено і затверджено Комунікаційну стратегію до Плану заходів із впровадження безбар’єрності. Стратегія визначає стратегічні цілі та показники їх досягнення, наратив, ключові повідомлення, а також координує комунікаційну роботу всіх органів влади.

Крім того, членам Ради представили «Довідник безбар’єрності» – гід з коректного спілкування, створення якого ініціювала перша леді Олена Зеленська. Документ був рекомендований для використання органами влади в роботі. Довідник доступний за посиланням – https://bf.in.ua/.

За інформацією Міністерства економіки України