back

Ситуація з постачанням газу для бюджетних установ буде вирішена

12-10-2021 | 21:59

Днями відбулося позачергове засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Учасники засідання проаналізували ситуацію, що склалася у зв'язку із проблематикою постачання природного газу бюджетним установам на осінньо-зимовий період 2021-2022 роки. Ухвалили низку рішень, які у подальшому дозволять вирішити ряд технічних питань щодо укладання прямих договорів із ГК «Нафтогаз Трейдинг» для бюджетних установ.

Як відомо, 30 вересня між Кабінетом Міністрів України, НАК «Нафтогаз України», Офісом Президента України, Асоціацією міст України та Палатою місцевих влад Конгресу місцевих та регіональних влад було підписано Меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії та постачання гарячої води в опалювальному періоді 2021/2022 років.

Відповідно до положень Меморандуму, до кінця опалювального сезону тарифи на газ не зростатимуть і становитимуть 7,4 грн за 1 кубічний метр – для населення.

Ціна для бюджетних установ складатиме 16,8 грн за 1 кубічний метр (включно з ПДВ та тарифом на транспортування).

Тим не менше, на тендери із закупівлі газу для бюджетних установ виходять постачальники із ціновими пропозиціями, що суттєво перевищують зафіксовану ціну.

—  Я бачу такий вихід, — заявив голова Чернігівської ОДА В’ячеслав Чаус. — Комісія ТЕБ та НС визначає проблематику із постачанням газу, а ГК «Нафтогаз Трейдинг» надає найближчим часом типовий договір. Далі балансоутримувачі чи власники бюджетних установ зможуть укласти прямі договори на постачання газу.

Важливо

Ціна на газ на ринку дійсно перевищує звичні рівні. Але держава всіма способами допомагає місцевому самоврядуванню подолати цю кризу.

Газу у сховищах достатньо для потреб як населення, так і бюджетних установ.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації