back

Невакциновані громадяни відчують посилення карантинних обмежень у «червоній» зоні

12-10-2021 | 16:28

На цьому наголосила заступниця голови Чернігівської облдержадміністрації Жанна Шерстюк під час круглого столу на підтримку вакцинальної кампанії проти COVID-19. Модерував захід виконавчий директор ГС «Коаліція за вакцинацію» Тимофій Бадіков.

Чернігівська область посідає 8 місце серед інших регіонів за охопленням населення вакцинацією від COVID-19. Загалом на сьогодні щеплено 361 441 особу, при цьому одну дозу препарату отримали 24% жителів області, обидві – ще майже 20%. Ми гідно провели вакцинацію освітян (80,4%), нині активізували роботу зі щеплення осіб віком 65+ та медиків, оскільки вони більше ризикують захворіти на коронавірус, — повідомила Жанна Шерстюк. Також вона зауважила, що подібні заходи сприятимуть покращенню темпів вакцинації, оскільки нині кількість охочих щепитися зменшується.

До обговорення долучилися фахівці Управління охорони здоров’я ОДА, лікарі первинної ланки, стаціонарної та екстреної медичної допомоги, а також в онлайн-режимі – представники Бюро ВООЗ в Україні, Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики та Державного експертного центру України.

Учасники заходу обговорили питання ефективності та безпеки вакцин, глобальні та національні рекомендації щодо виконання плану щеплень, а також поділилися досвідом вакцинації в громадах.

Представники ВООЗ відмітили, що область виконує план вакцинації на 50%, це гарні показники.

На сьогодні серед медиків Чернігівщини двома дозами щеплено 74,3% осіб, ще 12% працівників поки що отримали лише першу.

Говорили під час засідання круглого столу і про посилення карантинних обмежень для невакцинованих людей.

Громадяни, що досі не щепилися від ковіду, відчують посилення карантинних обмежень. Зокрема, з 21 жовтня міжрегіональним транспортом не зможуть користуватися невакциновані люди, а заклади харчування, ринки, магазини, заклади культури тощо будуть недоступні для невакцинованих у «червоній» зоні. І навпаки власники зелених COVID-сертифікатів навіть при «червоному» рівні епіднебезпеки й надалі житимуть звичним життям — зможуть ходити у кіно, відвідувати кафе, плавати у басейнах тощо. За умови, що власники цих закладів подбали, щоб у всіх їхніх працівників також були зелені COVID-сертифікати, — наголосила Жанна Шерстюк.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації