back

Книгу письменниці Тетяни Таїрової «Мазепа. Хроніки православного шляхтича. Руїна» презентували в Батурині

11-10-2021 | 10:00

З нагоди Дня Українського козацтва у Національному історико-культурному заповіднику “Гетьманська столиця” відбулася авторська презентація книги “Мазепа. Хроніки православного шляхтича. Руїна”. Це перший художній твір Тетяни Таїрової, дослідниці Гетьманщини, професорки та докторки історичних наук. 

На мистецький захід до Батурина завітали Президент України 2005-2010 років Віктор Ющенко, заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Дмитро Іванов та видатні науковці-історики України.

Для кращого сприйняття атмосфери доби Руїни, в умовах якої відбувалося становлення особистості Івана Мазепи, присутні спостерігали за початковим епізодом новели у динамічній військово-історичній реконструкції.

За мотивами твору незабаром з’явиться серіал – його зйомки анонсував генеральний продюсер «FILM.UA Group» Віктор Мирський.  

Також у заповіднику відбулася виставка «Гетьман Іван Мазепа, князь Священної Римської імперії». Учасники ознайомилися з унікальними нововиявленими артефактами із Віденського архіву та колекції Олексія Шереметьєва. Серед експонатів виставки важливе місце посідає унікальна печатка гетьмана Івана Мазепи, вперше представлена широкому загалу. Вона підтверджує княжий титул гетьмана, наданий йому Священною Римською імперією. Планується провести експертизу металу печатки для підтвердження її автентичності.

 

Фото НІКЗ "Гетьманська столиця"

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації