back

У Чернігові вшанували пам’ять жертв трагедії Бабиного Яру

06-10-2021 | 15:58

80 років тому сталася одна з найбільших трагедій в історії України періоду Другої світової війни - масове вбивство євреїв, українців, ромів та осіб інших національностей у Бабиному Яру.

Пам’ять всіх загиблих тієї страшної події вшанували в урочищі «Березовий Рів» — місці, де у Чернігові розстрілювали євреїв та інших жертв нацизму.

Поклали квіти до пам’ятного знаку та віддали шану жертвам Голокосту хвилиною мовчання заступниця голови облдержадміністрації Жанна Шерстюк, заступник голови обласної ради Дмитро Блауш, секретар міської ради Олександр Ломако, голова правління Чернігівської міської єврейської громади Ірина Ліпкіна, рабин іудейських релігійних громад області Ісроель Сільберштейн та громадськість.

 

Довідково: Україна посідає четверте місце за кількістю Праведників народів світу серед країн, в яких встановлено факти порятунку євреїв. Це почесне звання присуджують з 1963 року людям, які в роки нацистської окупації рятували євреїв від переслідувань та загибелі. Станом на 1 січня поточного року відомо імена 2673 Праведників з України, щонайменше 30 з яких проживали на Чернігівщині.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації