back

Триває капітальний ремонт дороги Н-07 на території Новобасанської ТГ

06-10-2021 | 17:00

Між селами Нова Басань та Новий Биків йдуть роботи з капітального ремонту дороги Н-07 Київ - Суми - Юнаківка. У процесі оновлення дві ділянки траси протяжністю 10,2 км та 9,7 км.

Підрядна організація - ТОВ "Спільне українсько-німецьке підприємство "Автострада".

Нині проводяться роботи з влаштування вирівнювальних шарів асфальтобетону. Старе покриття жорсткого типу - бетонні плити. Дорожні роботи тут мають свої особливості. Спочатку проводиться зняття внутрішніх напружень шляхом дефрагментації бетонних плит. Далі укладається вирівнювальний шар з гарячої дрібнозернистої асфальтобетонної суміші, влаштовується армувальний синтетичний матеріал, укладається шар з гарячої крупнозернистої асфальтобетонної суміші, зверху - шар щебенево-мастикового асфальтобетону. У місцях розширення траси перед асфальтуванням укладається прошарок з геосинтетичного матеріалу та 35-сантиметровий шар основи із щебенево-піщаної суміші. Далі укладаються шари асфальтобетону.

На окремих локаціях перед укладанням нового покриття спершу проводиться ремонт водопропускних труб.

 
Нагадаємо, у 2021 році у Чернігівській області проводяться масштабні роботи з капітального ремонту траси Н-07 Київ - Суми - Юнаківка.
Протяжність дороги по території області - майже 143 км. Це шлях, що поєднує південь Чернігівщини з Київщиною та Сумщиною.
Дорога була побудована у 1965-1980 роках. Вже тривалий час вона була непридатна до сучасного транспортного навантаження. 
В процесі капітального ремонту дорога приводиться у відповідність до сучасних параметрів навантаження та безпеки руху. Проїзна частина розширюється. Розбиті бетонні плити та чорнощебеневе покриття замінюється на асфальтобетон. Реконструюються мости, що раніше не відповідали нормам по габаритах та вантажності.
В рамках Програми президента України "Велике будівництво" у 2021 році у Чернігівській області планується відремонтувати 182 кілометри доріг державного значення.
За повідомленням Служби автомобільних доріг у Чернігівській області