back

У Чернігові відбулося засідання регіональної комісії з реабілітації жертв політичних репресій

05-10-2021 | 09:13

Днями в обласному центрі відбулося четверте засідання регіональної комісії з реабілітації жертв політичних репресій у Чернігівській області.

«На жаль, через об’єктивні обставини – карантин, нам повільно надходили на розгляд справи на осіб з архівів, які маємо розглянути. Саме тому сьогодні аналізуємо документи і приймемо рішення тільки щодо п’ятьох осіб. Попереду ще багато роботи», — зауважила Олена Герасименко, голова комісії, кандидат історичних наук.

Регіональна комісія здійснила попередній розгляд обставин, пов’язаних з учиненням репресій проти п’яти осіб: Кобця В. П., Коваленка Г. А., Медведя П. М., Москаленка К. Г., Сартисон Л. Х.

«Нам необхідно визначати чи підлягає та чи інша особа реабілітації з принципів і вимог, які визначено в законодавстві. Необхідно врахувати, чи брала безпосередню участь у політиці державного терору комуністичного або нацистського тоталітарних режимів та чи інша людина», — зауважив Сергій Бутко, регіональний представник Українського інституту національної пам’яті в Чернігівській області.

За результатами розгляду прийнято рішення про надання Національній комісії з реабілітації обґрунтованих пропозицій щодо можливості визнання (відмови у визнанні) осіб реабілітованими або потерпілими від репресій.

«Остаточне рішення стосовно осіб, справи яких розглянуті на засіданнях регіональної комісії, приймає саме Національна комісія з реабілітації. Тому ми і НЕ оприлюднюємо свої рішення», — вкотре нагадала Олена Потапенко, секретар комісії.

 

Сергій Горобець,
Український інститут національної пам’яті