back

20 сучасних «швидких» поповнили автопарк Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф

01-10-2021 | 15:00

Оглянули автівки екстреної допомоги та ознайомилися з роботою закладу голова ОДА В’ячеслав Чаус та голова обласної ради Олена Дмитренко.

— Машини куплені коштом НСЗУ. І це реальний приклад дієвості системи медичних гарантій, — зазначив очільник облдержадміністрації.

Ці 20 авто — чергова партія переданих Центру «швидких».

Всього цього року заклад придбав 70 автівок. З-поміж них 56 — за кошти Національної служби здоров’я України. Раніше 46 закуплених автомобілів вже було зареєстровано та передано до структурних підрозділів Центру.

Окрім того, що Центр — єдиний заклад для надання екстреної медичної допомоги в області, тут діє і єдиний же навчально-тренувальний відділ симуляційної медицини.  На сучасних манекенах від виробника світового рівня рятувальники та медики відпрацьовують навички, які допоможуть врятувати життя постраждалих.

— Важливо, що медичні бригади мають можливість відпрацьовувати навички надання екстреної допомоги на сучасних тренажерах, які максимально наближені до реальних пацієнтів з різними травмами, — прокоментував В’ячеслав Чаус.

Спеціалісти відділу вчать основам надання медичної та домедичної допомоги працівників екстрених служб ДСНС та МВС області, вчителів та учнів. У 2021 році проведено більше тисячі таких занять.

У закладі працює і центральна оперативна диспетчерська, яка приймає виклики з усієї області.

У 2020 році будівля Центру була повністю реконструйована та утеплена  у рамках програми Президента України «Велике будівництво».

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації