back

Велике будівництво та заклик до вакцинації: голова ОДА на Козелеччині

29-09-2021 | 16:15

Голова Чернігівської облдержадміністрації В’ячеслав Чаус сьогодні, 29 вересня, відвідав об’єкти програми президента України «Велике будівництво» на Козелеччині. Спершу оглянув реконструйоване приймальне відділення лікарні в Козельці. Вартість даного проєкту — 7,8 мільйона гривень.

— Сьогодні переконався, що Козелецька центральна районна лікарня отримала та використовує закуплене за державний кошт медичне обладнання. А це: УЗД, рентген та томограф, — прокоментував В’ячеслав Чаус.

Ще один об’єкт, який оглянув голова ОДА, — дорога місцевого значення Горбачі – Патюти – Ставиське. На ділянці протяжністю 5,3 кілометра здійснено поточний середній ремонт за майже 28 мільйонів гривень. Дорога введена в експлуатацію майже два тижні тому.

В’ячеслав Чаус зазначив, що зауважень до підрядника нема. Тому запропонував йому брати участь у наступних тендерах.

Локація третя — Прогресівська школа у Кіптівській громаді. На відміну від двох попередніх об’єктів, цей не включений до президентської програми. Проте на наступний рік Прогресівська ЗОШ — кандидат на реконструкцію (деякі внутрішні роботи та фасад) у межах «Великого будівництва».
Варто зазначити, що в цьому опорному закладі освіти навчаються понад 190 дітей з 12 населених пунктів громади. Його декілька років оновлюють, залучаючи державні програми. Так, у 2017-му тут проведено капітальний ремонт теплосистеми, замінено вікна та двері, у 2018-му — відремонтовано перший поверх та харчоблок, у 2019 році — спортивну залу, а також облаштовано предметні кабінети (для хімії, фізики, біології). Минулого ж року придбано обладнання для харчоблока та відремонтовано другий поверх, закуплено мультимедійне обладнання та шкільні меблі.
Не оминув увагою В’ячеслав Чаус і садибу «Покорщина», реставрація якої передбачена обласною програмою. Це єдина на Лівобережжі пам’ятка дерев’яної садибної архітектури XVIII ст., що збереглася до наших днів. До комплексу входять головний будинок, кам’яниця та флігель, балансоутримувачем яких є Управління містобудування та архітектури ОДА.

Спілкуючись з очільниками громад та керівниками установ, очільник ОДА щоразу наголошував на необхідності щеплень від COVID-19.

— Побороти пандемію можна лише так. Вакцинація потрібна не для статистики, а для формування колективного імунітету, — наголосив голова ОДА.

В’ячеслав Чаус зазначив, що вже 5,5 мільйона українців отримали обидві дози щеплень, а ще майже 7 мільйонів — поки що першу. Держава створила умови, аби будь-хто міг зробити щеплення у зручний для себе час та неподалік від своєї оселі чи місця роботи — і його варто зробити заради турботи про себе та близьких. Він підкреслив, що лікарі сьогодні вже називають коронавірусну епідемію пандемією нещеплених, адже ті, хто пройшов вакцинацію, значно краще опираються цій хворобі.

Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації