back

Шановні жителі Чернігівщини! Високоповажні освітяни! Дорогі діти!

01-09-2021 | 10:02

Прийміть мої щирі вітання з Днем знань!

Свято 1 вересня так чи інакше відгукується у душі кожної людини. Дорослі згадують своїх вчителів, шкільних друзів, а діти очікують нових знань, нових зустрічей, яскравих вражень.

Цьогоріч до закладів освіти Чернігівщини піде близько 150 тисяч вихованців, учнів, студентів. Тільки першокласників у нас майже дев’ять тисяч!

Це означає, що наша область живе, розвивається та має високий освітній та трудовий потенціал. А держава, зі свого боку, дбає про його збереження та розвиток: цього року на покращення умов навчання на Чернігівщині (не враховуючи субвенцію та зарплати) у державному бюджеті передбачено 212 мільйонів гривень. Це майже вдвічі більше ніж у 2020 році.

Так, тільки за програмою «Спроможна школа для кращих результатів» буде проведено ремонт у 11 навчальних закладах області. Ще п’ять освітніх установ будуються чи реконструюються в рамках ініціативи Президента «Велике будівництво».

Реалізуються й інші проєкти з ремонту чи реконструкції закладів освіти, оснащення їх новітнім навчальним обладнанням, швидкісним інтернетом. Цьогоріч шкільний автопарк області поповнився десятьма новенькими автобусами, які вже передані до територіальних громад. Для наших вчителів за кошти державного бюджету заплановано придбати 1397 ноутбуків. Усе це має модернізувати навчальний процес, зробити його максимально доступним, якісним, ефективним та цікавим для дітей.

Діти Чернігівщини розумні, допитливі, талановиті. Тож наш обов’язок — забезпечити їм умови для всебічного розвитку та успішної самореалізації. Тільки за цих умов ми можемо сподіватися, що вони не підуть світ за очі у пошуках кращого життя, а залишаться тут, на рідній чернігівській землі, яку любитимуть і розвиватимуть далі.

Дорогі земляки!

У День знань бажаю всім вам миру та мудрості, а дітям Чернігівщини — щасливого дитинства та світлого майбутнього!
 

Голова облдержадміністрації В'ячеслав Чаус