back

У Чернігівській ОДА шукали шляхи розв’язання проблем, пов'язаних із реєстрацією податкових накладних сільгоспвиробників

27-08-2021 | 16:34

Сьогодні за участю керівництва Департаменту агропромислового розвитку ОДА, головного управління ДПС в області та фермерських господарств відбулося засідання робочої групи з вирішення проблемних питань, пов’язаних з реєстрацією податкових накладних, наданих сільськогосподарськими товаровиробниками Чернігівщини.

За словами керівників малих та середніх аграрних підприємства регіону, останнім часом почастішали випадки зупинення або відмови в реєстрації податкових декларацій на підставі застосування критеріїв ризиковості здійснення операцій або віднесення самого платника податку до ризикових.

Робоча група опрацювала 7 звернень агровиробників щодо відмов в реєстрації чи призупинення їх податкових накладних та надала необхідні рекомендації.

Довідково: Податкові накладні є найважливішим документом у системі адміністрування відомого всім податку на додану вартість (ПДВ). Накладна оформляється між платниками ПДВ – продавцем та покупцем. Коли продавець відвантажує товар, надає послуги або отримує від покупця передоплату, він оформлює електронну податкову накладну та реєструє її в єдиному реєстрі.

Зареєстрована накладна надає покупцеві право на податковий кредит, тобто – право зменшити суму ПДВ, яку йому належить сплатити до бюджету за підсумками місяця, на суму ПДВ, що входить до вартості придбаного товару або отриманої послуги. В певних випадках він може навіть претендувати на відшкодування ПДВ з державного бюджету.