back

На Чернігівщині забезпечується надання екстреної медичної допомоги

01-02-2013 | 13:00

«Надання якісних медпослуг є складовою побудови нової системи медичного забезпечення», - на цьому наголошує Президент України Віктор Янукович. Одним з етапів реалізації реформи в галузі медицини є організація і надання якісної екстреної медичної допомоги.

Екстрена медична допомога є частиною національної системи охорони здоров'я. Про це зазначив в.о. заступника голови облдержадміністрації Юрій Музика під час прес-конференції, яка була присвячена питанню реалізації в області Закону України «Про екстрену медичну допомогу».

Під час спілкування Юрій Музика повідомив, що в області створено лікувально-профілактичний заклад «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Чернігівської обласної ради, якому підпорядковується служба швидкої медичної допомоги, підрозділи медицини катастроф та оперативно-диспетчерська служба. В обласному бюджеті на фінансування центру передбачені видатки в сумі майже 65 млн.грн.

Наразі в області створені та функціонують 49 пунктів швидкої медичної допомоги. Враховуючи специфіку області, протягом 2013-2014 років планується створити додатково ще 26 пунктів базування бригад швидкої медичної допомоги для забезпечення доїзду „швидких” до пацієнта в умовах сільської місцевості за 20 хвилин. На сьогодні, доїзд машин екстреної допомоги в сільській місцевості за 20 хвилин в області забезпечено на 75%, у містах за 10 хвилин – на 81%.

Одним з головних принципів екстреної медичної допомоги є забезпечення екстериторіальності, що дає можливість бригадам екстреної медичної допомоги обслуговувати виклики незалежно від адміністративного підпорядкування.

За словами Юрія Музики, усі бригади екстреної медичної допомоги забезпечені необхідними ліками. Автомобільний парк системи екстреної допомоги області налічує 118 автомобілів, але є нагальна потреба в оновленні парку.

Важливим питанням для регіону є створення в області централізованої оперативно-диспетчерської служби у складі обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Наразі вже виділено приміщення для центральної диспетчерської, а забезпечення її необхідним обладнанням з використанням сучасних GPS–технологій передбачається в рамках виконання Національного проекту «Вчасна допомога».

На переконання Юрія Музики, реорганізація системи екстреної медичної допомоги безперечно зробить внесок у наближення цілодобової та екстреної медичної допомоги до населення, підвищить її якість та забезпечить раціональне використання наявних матеріально-технічних ресурсів.


Управління у справах преси
та інформації облдержадміністрації