back

З нагоди 30-річчя Незалежності України Патріарх Варфоломій I здійснить візит до України

20-08-2021 | 12:41

Візит Вселенського Патріарха Варфоломія I до Києва, що запланований на серпень 2021 року, є першим візитом до України після отримання Православною Церквою України статусу автокефальної церкви.

Як здобуття Україною незалежності 30 років тому відкрило можливість для нашої держави самостійно вибудовувати стосунки зі світом, так і отримання автокефалії дає можливість Православній Церкві України самостійно вибудовувати стосунки з іншими Церквами, без посередництва духовного центру за кордоном. Саме на підтримку права звертатися до світу не через посередників і права на власну суб’єктність спрямований візит до України Вселенського Патріарха Варфоломія I.

Його Всесвятість Патріарх Варфоломій I – Вселенський Патріарх з 2 листопада 1991 року є однією з найвідоміших постатей сучасності, послідовним прибічником примирення між представниками християнських церков та різних релігій, прибічником свободи віросповідання, прав та гідності людини, турботи про збереження довкілля. Патріарх знову й знову засвідчував свою прихильність до діалогу, як шляху до єдності всіх людей на Землі.

В рамках візиту в Україну Вселенський Патріарх Варфоломій I 21-22 серпня проведе богослужіння у Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі та на території собору Святої Софії в м. Києві. А також 24 серпня візьме участь в урочистих заходах на честь Дня Незалежності України.

За інформацією Департаменту культури і туризму, національностей та релігій
Чернігівської ОДА