back

Велике будівництво: Траса М-01 Київ - Чернігів - Нові Яриловичі

19-08-2021 | 12:00

У Чернігівській області на автодорозі М-01 Київ - Чернігів - Нові Яриловичі тривають роботи з влаштування нижніх шарів нового асфальтобетонного покриття. Роботи з капітального ремонту розпочаті на усіх ділянках траси поза межами населених пунктів. Наразі підрядна організація працює на лівому проїзді траси між Лемешами та Козельцем. Ремонтні роботи активно ідуть на транспортній розв'язці на перехресті з дорогою Т-25-35 Козелець - Десна - Сокорошичі. Поблизу Кіптів на транспортній розв'язці з дорогою М-02 Кіпті - Глухів - Бачівськ стартували підготовчі роботи до ремонту.

Капітальний ремонт дороги М-01 Київ - Чернігів - Нові Яриловичі - проєкт, що реалізується в рамках співпраці Укравтодору та міжнародних фінансових організацій. Дорога оновлюється за рахунок кредитних коштів ЄБРР та ЄІБ підрядною організацією «AzVirt» LLC (Азербайджанська Республіка), технічний нагляд FIDIC здійснюється корейською компанією Dongsung Engineering CO., LTD.

Всього капітальним ремонтом буде охоплено 80 км міжнародної траси М-01 Київ – Чернігів – Нові Яриловичі від Києва, включаючи об’їзну Броварів, до Кіптів (транспортна розв’язка доріг М-01 та М-02).

Протяжність ділянки, що підлягає ремонту по Чернігівській області складає 37,64 км.

Загальна протяжність по населеним пунктам 9,355 км, в тому числі:

- Калитянське – 0,672 км,

- Сираї – 2,149 км,

- Єрків – 0,941 км,

- Гарбузин – 1,332 км,

- Лемеші – 1,148 км,

- Кіпті – 3,113 км.

У рамках реалізації проєкту з капітального ремонту на трасі М-01 буде відновлено та посилено дорожнє покриття, відремонтовано існуючі шляхопроводи, встановлено нові дорожні знаки, нанесено розмітку, влаштовано зовнішнє освітлення.

Автомобільна дорога М-01 Київ – Чернігів – Нові Яриловичі проходить по території Київської та Чернігівської областей. Вона з’єднує важливі промислові, адміністративні та культурні центри Київ та Чернігів та забезпечує вихід до Північного кордону України. Автодорога, в складі 9-го міжнародного транспортного коридору, забезпечує міжнародні та транзитні транспортні зв’язки між Північною Європою, Україною, Молдовою, Румунією, Болгарією та Грецією.

 
За інформацією Служби автомобільних
доріг у Чернігівській області