back

На трасі Київ-Суми-Юнаківка поблизу Охіньок укладено верхній шар асфальтобетону

18-08-2021 | 12:40

На відрізку капремонту дороги Н-07 Київ - Суми - Юнаківка між Охіньками та поворотом на Сокиринці укладений верхній шар з щебенево-мастикового асфальтобетону. Роботи на основному проїзді завершені, зараз влаштовується верхній шар покриття на примиканнях. Також продовжується облаштування місць зупинки автотранспорту, пішохідної зони в Охіньках.

Протяжність ділянки — 9,8 км. Підрядна організація — ТОВ "Спільне українсько-німецьке підприємство "Автострада".

Станом на середину серпня дорожніми роботами охоплено 11 ділянок траси Н-07 сумарною протяжністю 75,2 км. Найінтенсивніше зараз працюють на ділянці від Прилук в сторону Сум.

Нагадаємо, що у 2021 році в Чернігівській області проводяться масштабні роботи з капітального ремонту траси Н-07 Київ - Суми - Юнаківка. Протяжність дороги на території області — майже 143 км. Цей шлях поєднує південь Чернігівщини з Київщиною та Сумщиною.

Дорога побудована у 1965-1980 роках. Конструкція дорожнього покриття: на 78,4 км — з цементобетону на основі з піску та на 64,4 км — з чорного щебеню на дьогтьо-ґрунтовій або щебеневій основі, місцями з верхнім шаром асфальтобетону.

 
Уже тривалий час дорога непридатна до сучасного транспортного навантаження:  на цементобетонному покритті постійно виникали руйнування окремих плит та їхніх частин, поперечних швів, місцями — суцільні сітки тріщин. Усе це негативно впливало на безпеку дорожнього руху та комфортність проїзду на дорозі.

У процесі капітального ремонту автошлях приводиться у відповідність до сучасних параметрів навантаження та безпеки руху. Розбиті бетонні плити та чорнощебеневе покриття замінюються на асфальтобетон, проводиться реконструкція мостів. Проїзна частина розширюється.

Підрядні організації: ТОВ "Спільне українсько-німецьке підприємство "Автострада", ТОВ "ШБУ-77", ТОВ "ДС Пром Груп".

За програмою Президента України «Велике будівництво» у 2021 році в області планується відремонтувати 182 кілометри доріг державного значення.

За інформацією Служби автомобільних доріг у Чернігівській області