back

Голова ОДА В’ячеслав Чаус відвідав пункти щеплення у Чернігові та Киїнській громаді

16-08-2021 | 16:33

Сьогодні голова облдержадміністрації В’ячеслав Чаус ознайомився із роботою пунктів щеплення в другій та третій міських лікарнях Чернігова та центру вакцинації в селі Киїнка.

 - Вирішив особисто поспілкуватися із лікарями та персоналом, щоб почути, що на їх думку стає на заваді активної вакцинації населення. Адже приріст вакцинованих осіб першою дозою вакцини проти COVID-19 за тиждень зовсім незначний, всього 2,2%, а показник провакцинованих двома дозами збільшився лише на 1%, - зазначив очільник ОДА.

Однією з причин, на думку лікарів, є фейки. Люди звикли більше довіряти пліткам про побічну дію, ніж офіційно перевіреній інформації про якість та користь вакцин.

-  Це питання якісної інформаційної підтримки, яке необхідно вирішувати як на держаному, так і регіональному рівнях. Наша мета – не змушувати силою вакцинуватися, а надати достовірну інформацію, яка допоможе людям упевнитися в необхідності щеплення та усвідомлено зробити вибір на користь вакцинації, - наголосив В’ячеслав Чаус.

Також він дав доручення на офіційному сайті ОДА, в регіональних та місцевих ЗМІ висвітлити інформацію про залишки та наявність всіх вакцин. Адже лікарі скаржаться на недостовірну інформацію про відсутність в обласному центрі вакцини CoronaVac.

 - Не вірте чуткам, звертайтеся до пунктів щеплення і запитуйте безпосередньо у спеціалістів щодо наявності тієї чи іншої вакцини, - підкреслив голова ОДА.

Так, залишок вакцини проти гострої респіраторної хвороби COVID-19 в Чернігівської області складає 122 683 дози, з яких:

  • Залишок вакцин Oxford/AstraZenecaстановить 12 592 дози;
  • Залишок вакцини CoronaVacстановить 96 639 доз;
  • Залишок вакцини Comirnaty (Pfizer-BioNTech) становить 13 452 дози;
  • Залишок вакцини Moderna становить 0 доз. Очікується  поставка 22 800 доз вакцини з 16 по 22 серпня.

Ще одне проблемне питання, на думку очільника облдержадміністрації, – це відсутність якісної корисної візуалізації щодо роботи центрів та алгоритму дій пацієнта, адже бажаючі вакцинуватися повинні відразу бачити, куди йти, в який кабінет звернутися та на який поверх піднятися.

В’ячеслав Чаус дав доручення усунути всі недоліки в найкоротші терміни.

У другій половині дня голова ОДА додатково відвідав центри вакцинації у Чернігові, які працюють після 16:00 - у ЦУМі та ТРЦ "Голлівуд". Особливість цих центрів: вони працюють у будні з 16 до 19-ї години і розраховані на містян, які хочуть зробити щеплення після завершення робочого дня.

Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації