back

Підготовка до опалювального сезону: постачання газу, борги підприємств ТКЕ та тарифи

14-07-2021 | 08:50

Три блоки питань розглянули учасники селекторної наради Мінрегіону, яку провів 13 серпня міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов. Йшлося про підготовку об’єктів житлово-комунального господарства та соціальної сфери до опалювального сезону, тарифи і врегулювання боргів підприємств теплокомуненерго (ТКЕ). Від Чернігівщини участь в обговоренні взяли голова облдержадміністрації В’ячеслав Чаус, його заступниця Жанна Шерстюк та директор Департаменту енергоефективності, транспорту, зв’язку та ЖКГ Чернігівської ОДА Володимир Кривенко.

Олексій Чернишов повідомив, що з 16 серпня Мінрегіон розпочне перевірку стану готовності сфери ЖКГ до опалювального сезону в усіх областях. Також очільник міністерства озвучив позицію держави щодо формування тарифів на комунальні послуги, які мають залишитися на рівні минулого опалювального сезону.

— Маємо зробити все, щоб громадяни України були захищеними і не отримували платіжок із більшими показниками, — наголосив Олексій Чернишов і додав, що на місцях повинно бути розуміння вартості збереження тарифів, адже розв’язання цього питання потребує додаткових коштів. Тому вже на початку наступного тижня Мінрегіон проведе засідання з головами ОДА та очільниками міст, щоб обговорити можливості та варіанти дофінансування підприємств ТКЕ. 

Наразі ж по всій Україні триває підготовка до опалювального періоду 2021/2022. На Чернігівщині рівень підготовки оцінюють у 60 відсотків. Зокрема, на складах КЕП «Чернігівська ТЕЦ» ТОВ ФІРМИ «ТЕХНОВА» — 40 тис. тонн вугілля (65%). Із семи теплопостачальних підприємств області на сьогодні договори з газопостачальною компанією уклали п’ять, у двох інших — договори на стадії підписання.

Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації