back

Чернігівщина долучається до марафону «Наша незалежність»

15-08-2021 | 09:00

24 серпня Україна відзначатиме 30-річчя незалежності. Це свято встановлене на честь виняткової історичної події – ухвалення у 1991 році Верховною Радою Української РСР абсолютною більшістю голосів Акта проголошення незалежності України. Цей документ увінчав тисячолітні прагнення Українського народу мати власну суверенну державу і самостійно визначати свою долю. Для українців свобода і гідність завжди були основоположними цінностями. Вони спонукали до боротьби за незалежність. На початку ХХ століття, в часи Української революції 1917–1921 років, наш народ зміг відродити державність, а 24 серпня 1991 року Актом проголошення незалежності України вона була відновлена.

З нагоди 30-ї річниці проголошення незалежності України долучаємося до естафети у рамках Всеукраїнського культурно-освітнього марафону «Наша незалежність» ( #Наша_незалежність #Марафон_30), що запустив Мінрегіон.

Історичні фотофакти та матеріали, знакові для становлення незалежності нашої держави

 
Рішення восьмої сесії 21 скликання Чернігівської обласної ради про Акт проголошення незалежності України (03 вересня 1991 року)

 

Повідомлення про підняття над приміщенням Чернігівської міської ради синьо-жовтого національного прапора, розміщене на шпальтах газети «Чернігівські відомості». (04 вересня 1991 року)

 

Повідомлення «На нас чекає новий паспорт» (21 червня 1996 року)

За матеріалами Державного архіву Чернігівської області та 
Українського інституту національної пам'яті