back

В’ячеслав Чаус: єдиний шлях подолання пандемії — максимальна вакцинація населення та вироблення колективного імунітету

10-08-2021 | 19:05

Голова облдержадміністрації В’ячеслав Чаус провів сьогодні, 10 серпня, селекторну нараду з керівниками районних адміністрацій та органів місцевого самоврядування Чернігівщини. Основне питання порядку денного — пришвидшення проведення вакцинації проти Covid 19 в області.

За словами заступника Міністра охорони здоров’я України Олександра Комаріди, який взяв участь у нараді, темпи вакцинації на Чернігівщині нижчі за середні в країні. У ході наради було детально проаналізовано причини такого становища. Одна з них — недостатня поінформованість населення як про роботу пунктів та центрів вакцинації, так і про ефективність препаратів, якими щеплять в області.

Одним із важливих чинників успіху вакцинальної кампанії є інформаційно-роз’яснювальна робота, Тому просив би очільників громад активізувати цю роботу. Маємо усвідомити надзвичайно великі ризики загострення пандемії, єдиний шлях подолання якої — максимальна вакцинація мешканців громад та вироблення колективного імунітету, — наголосив голова облдержадміністрації.

Наразі перше щеплення в області отримали майже 19% від загальної кількості дорослого населення (вакциновано 183,1 тисячі осіб). Отримали другу дозу вакцинації (тобто повністю вакциновані) – 7,05% (68,3 тисячі осіб). За останній тиждень кількість щеплень зросла на 25%. Проте цього зовсім не достатньо для вироблення колективного імунітету.

Важливу роль у проведенні вакцинації відіграють сімейні лікарі, адже саме вони мають переконати пацієнта у потрібності вакцинації та запросити зробити щеплення. Як запевнив Олександр Комаріда, щоб у лікарів первинної ланки з’явилося для цього більше часу та сил, у Міністерстві думають над зменшенням бюрократичного навантаження на лікарів та над оновленням системи їх професійного та матеріального заохочення.

З достовірною, науково обґрунтованою інформацію про вакцини можна ознайомитись на сайті Міністерства охорони здоров’я. Зробити це можуть не лише медичні працівники, а й усі охочі. Це має знівелювати побоювання людей стосовно вакцинації.

Крім того, люди повинні чітко знати де й коли вони можуть щепитися. Для того у центрах та пунктах вакцинації мають чітко дотримуватись встановлених графіків роботи, акцентував заступник Міністра. Разом з колегами Олександр Комаріда побував сьогодні у кількох центрах вакцинації в області, дав практичні поради та теоретичні настанови стосовно оптимізації їх роботи.

Усі разом ми повинні подбати про здоров’я населення області. Маємо зайняти проактивну позицію у цьому питанні, — закликав В’ячеслав Чаус та запевнив, що облдержадміністрація, зі свого боку, сприятиме розв’язанню проблем з вакцинацією в громадах, підтримуватиме ініціативи, спрямовані на заохочення людей щепитися та, навіть, додатково профінансує соціально-інфраструктурні проєкти в громадах з найбільшим відсотком щеплень.

 

Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації.