back

На Чернігівщині виявлено коронавірусний штам «Дельта». Шлях убезпечитися — вакцинація

10-08-2021 | 11:45

У Чернігівській області виявлено 10 випадків зараження штамом збудника COVID-19 «Дельта». Відповідну інформацію підтвердив Центр громадського здоров’я України. Наявність у зразках саме мутації «Дельта» виявили за результатами молекулярно-генетичних досліджень у референс-лабораторії м. Києва.

— Наразі ситуація під контролем. Однак, це чергове нагадування про те, що розслаблятися зарано. Дуже зарано, — наголосив голова Чернігівської облдержадміністрації В’ячеслав Чаус.

План дій щодо зупинення поширення особливо небезпечного штаму COVID-19 у Чернігівській області обговорили та відпрацювали під час засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Протягом останніх трьох місяців кількість нових випадків коронавірусної хвороби на Чернігівщині залишається незначною, проте поширення мутованого варіанту збудника загрожує стрімко змінити ситуацію на гірше.

Щеплення залишається єдиним надійним та ефективним способом убезпечитися від хвороби та зупинити чергову хвилю пандемії, підкреслив В’ячеслав Чаус. На сьогодні вакцини від коронавірусу доступні кожному.

На Чернігівщині (станом на 9 серпня) уже щеплено проти COVID-19 180 436 осіб — тобто, майже кожен п’ятий житель області. З них 113 637 — першою дозою та 66 798 — другою. Але цього, на думку фахівців, недостатньо для уникнення чергової хвилі карантину.

На сьогодні у Чернігівській області працює 152 пункти щеплення та 17 центрів масової вакцинації. У переліку швидко можна обрати найближчий та той, що працює за найзручнішим графіком.

Отримати і першу, і другу дозу вакцини можна просто та зручно.

Масова вакцинація — єдиний шлях вибудувати колективний імунітет та уникнути повторного запровадження жорсткого карантину.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації