back

П'ята сесія обласної ради восьмого скликання закінчилася: підсумки роботи

04-08-2021 | 08:30

Друге пленарне засідання п'ятої сесії обласної ради восьмого скликання відбулося вчора, 3 серпня.

Депутати прийняли близько 70 рішень стосовно управління та розпорядження об'єктами комунальної власності, реорганізації закладів освіти, культури та охорони здоров'я, врегулювання земельних та орендних відносин, створення об'єктів природо-заповідного фонду, підвищення самодостатності місцевих громад та інших напрямів.

Під час пленарного засідання народні обранці прийняли Програму зайнятості населення Чернігівської області на 2021-2023 роки, заходи якої покликані поліпшити ситуацію на регіональному ринку праці та не потребують фінансових витрат з обласного бюджету. Відповідним рішенням затверджено Програму відшкодування витрат з поховання померлих (загиблих) учасників бойових дій, постраждалих учасників Революції Гідності та осіб з інвалідністю внаслідок війни, у Чернігівській області на 2021-2025 роки. Цей документ, яким вже передбачено видатки на проведення відшкодування витрат з поховання вищезазначених категорій осіб в обсязі 630,4 тис. грн, забезпечить фінансування заходів Програми у 2022 – 2025 роках.

Також депутати внесли зміни до Програми сприяння виконанню повноважень депутатами Чернігівської обласної ради на 2021-2022 роки. Так, сума коштів, визначених на 2021 рік, збільшується на 316,4 тис. грн (відповідно до суми недофінансування по кожному депутату обласної ради 7 скликання, які не використали кошти депутатського фонду у 2020 році у зв'язку з відсутністю фінансування). Орієнтовний обсяг фінансування Програми — 32,3 млн грн.

Більш як два десятки ухвалених рішень стосувалися управління та розпорядження майном спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міст Чернігівської області.

Тривале обговорення серед присутніх у сесійній залі викликав проєкт рішення про реорганізацію КНП «Чернігівський обласний кардіологічний центр» шляхом приєднання до КНП «Чернігівська обласна лікарня». Вищезазначений проєкт рішення підготовлений з врахуванням пропозицій робочої групи з вивчення стану, планування діяльності та розвитку медичних комунальних некомерційних підприємств обласної ради.

У результаті тривалого обговорення депутати прийняли рішення про реорганізацію комунального некомерційного підприємства «Чернігівський обласний кардіологічний центр» та створення єдиного кардіологічного центру у складі КНП «Чернігівська обласна лікарня». Мета такого рішення — підвищення якості надання медичної допомоги хворим кардіологічного профілю та доступності населення області до надання комплексної медичної допомоги.

Прийняті сесією обласної ради звернення до керівництва держави та центральних органів виконавчої влади стосувалися розробки Державної цільової програми забезпечення пожежної та техногенної безпеки у закладах соціальної сфери населених пунктів України, а також стосовно забезпечення збалансованості бюджетних надходжень.

Нагадаємо, що перше пленарне засідання п'ятої сесії відбулося 30 липня. Тоді депутати проголосували за 5 питань порядку денного. В їх числі — звіти про виконання обласного бюджету Чернігівської області за І квартал та І півріччя поточного року і внесення змін до рішення обласної ради від 26 лютого 2021 року № 48-3/VIII «Про обласний бюджет Чернігівської області на 2021 рік», які були прийняті із врахуванням пропозицій та зауважень президії, постійних комісій обласної ради.

З метою забезпечення дієвої та ефективної роботи депутатів обласної ради в постійних комісіях, пропорційного представництва депутатських фракцій обласної ради в цих комісіях внесено зміни до Положення про постійні комісії та рішення обласної ради від 3 грудня 2020 року № 4 «Про утворення та обрання постійних комісій Чернігівської обласної ради восьмого скликання з керівним складом».

На минулому засіданні жваве обговорення серед депутатів та резонанс у сесійній залі викликав проєкт рішення про передачу лісів територіальним громадам. Відповідно до цього рішення процес передачі районних дочірніх агролісогосподарських підприємств комунального підприємства «Чернігівоблагроліс» Чернігівської обласної ради та земельних ділянок лісового фонду у власність територіальним громадам області розпочнеться із проведення інвентаризації земельних ділянок лісогосподарського призначення. Фінансування цих робіт планується провести коштом обласного бюджету та за рахунок прибутків дочірніх підприємств, на що будуть передбачені видатки в сумі 30 млн грн. За результатами інвентаризації права засновника КП «Чернігівоблагроліс» будуть передані територіальним громадам області в межах територій, на яких здійснюють діяльність його дочірні агролісогосподарські підприємства. Депутати проголосували за це рішення, яке має тривалу історію підготовки із залученням фахівців та експертів.

За інформацією відділу інформаційного забезпечення
виконавчого апарату Чернігівської обласної ради