back

Кирило Тимошенко: Децентралізація відкрила шлях для «Великого будівництва» нової соціальної інфраструктури регіонів

28-07-2021 | 14:06

Більше 1000 об’єктів соціальної інфраструктури реалізуються у рамках програм Президента Володимира Зеленського «Велике будівництво», «Велика реставрація», «Здорова Україна» завдяки фінансовій децентралізації, яка відкрила більші можливості для територіальних громад.

Про це заявив заступник голови Офісу Президента Кирило Тимошенко на форумі «Україна 30. Децентралізація».

«На сьогодні завдяки фінансовій децентралізації кожна територіальна громада отримала можливості для вдосконалення соціальної, транспортної, медичної та іншої інфраструктури», - пояснив Тимошенко.

Багато з нових об’єктів вже здаються, ще більше планується відкрити до Дня Незалежності та упродовж осені. Мова йде не тільки про нові дороги, які з’єднують між собою ОТГ, великі і маленькі міста. Зараз за ініціативою громад реалізуються близько 100 садочків, 100 шкіл, 100 спортивних об'єктів. Центральна влада допомогла модернізувати 200 приймальних відділень в опорних лікарнях, надала субвенції для закупівлі необхідної техніки до лікарень у регіонах.

«Ми впровадили нові проєкти, які будуємо. Не тільки соціальну інфраструктуру. На прикладі проєкту "Активні парки" ми хочемо в кожній об'єднаній територіальній громаді зробити парки дозвілля. І не тільки дозвілля, а й щоб можна було там займатися спортом. Цей проєкт почався уже цього року. Минулого тижня ми почали відкривати нові парки, а навесні наступного року, я думаю, ми вже закінчимо цей проєкт», - розповів заступник голови ОП.

За його словами, зараз громади можуть звертатися до голів обласних державних адміністрацій, плануючи проєкти соціальної інфраструктури на наступний рік. Децентралізація дозволяє ОТГ спрямовувати більше коштів на масштабне оновлення об’єктів, реалізовувати проєкти співфінансування спільно з державою, підкреслив Тимошенко.

«Кожен регіон, кожна область здає великі значущі об’єкти до 30-річчя Незалежності. І восени у нас, можна сказати, почнеться сезон здачі об'єктів – шкіл, садочків, лікарень і так далі, і всі побачать, як розвиваються регіони», - наголосив він.

Нагадаємо, раніше Кирило Тимошенко заявив, що в рамках нової програми Президента Володимира Зеленського «Здорова Україна» планується створення 873 «активних парків» і сучасних спортмайданчиків з вільним доступом для кожного в різних населених пунктах країни. Один з таких просторів - на київському ВДНГ - буде відкритий вже до 30-ї річниці Незалежності.