back

Анна Коваленко: співпраця ОДА з Державним космічним агентством України реально допомагає боротися з крадіями лісу

22-07-2021 | 16:09

Як повідомило Головне управління Нацполіції в Чернігівській області, у Новгород-Сіверському районі викрито групу злочинців, які незаконно вирубували та продавали ліс.

Четверо мешканців Новгород-Сіверського району віком від 30 до 51 року займалися незаконною заготівлею, перевезенням, зберіганням та збутом лісопродукції. Розвиткові злочинного бізнесу сприяв 45-річний посадовець місцевого держлісгоспу.

Викрадену деревину члени угруповання збували на приватні деревообробні підприємства, приховуючи незаконне походження товару. Для перевезення колод використовували транспорт невеликої вантажопідйомності, щоб не привертати зайвої уваги.

На сьогодні зловмисникам вже вручені повідомлення про підозри за статтями 28 (вчинення кримінального правопорушення організованою групою) та 246 (незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу) Кримінального кодексу України. Законодавство за таку діяльність передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до семи років. Триває досудове розслідування.

Разом з правоохоронцями Чернігівська облдержадміністрація продовжує цілеспрямовану боротьбу з порушниками природоохоронного законодавства. Дані супутникового моніторингу, отримані від Державного космічного агентства України, допомогли поліції конкретизувати локації та масштаби нищення лісів та довести слідство до логічного завершення, — прокоментувала ситуацію голова облдержадміністрації Анна Коваленко.

Нагадаємо, що Чернігівська область стала пілотним регіоном, на території якого запроваджені інноваційні інструменти супутникового моніторингу використання земель та інших природних ресурсів.

Правові підстави співробітництва та проведення спільних заходів Державного космічного агентства України та Чернігівської облдержадміністрації закріплені Меморандумом, підписаним 27 травня поточного року.

Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації.