back

В Ічні відкрито меморіальні дошки на честь двох українських героїв

21-07-2021 | 12:57

17 липня в м. Ічні з нагоди 31-ї річниці прийняття Декларації про державний суверенітет України урочисто відкрито меморіальні дошки на честь борця за незалежність України в 20-му столітті та захисника нашої незалежної держави.

Меморіальну дошку на честь полковника медичної служби Армії УНР, видатного борця за незалежність України, громадського діяча Юрія Добриловського (07.01.1891 - 11.07.1955) встановлено на фасаді будинку КНП «Ічнянський центр первинної медико-санітарної допомоги». На заході виступили заступник голови Ічнянської міської ради Ярослав Животяга, співробітник Українського інституту національної пам'яті Сергій Бутко, голова правління ГО «Українська Ініціатива» Юрій Косенко та керівник місцевого осередку організації, секретар Ічнянської міської ради Григорій Герасименко.

Докладніше з біографією цього борця за незалежність України можна ознайомитися за посиланням: http://surl.li/aagph .

Того ж дня на фасаді будівлі гімназії імені Степана Васильченка встановлено меморіальну дошку на честь українського воїна ічнянця Сергія Петраускаса. Герой загинув під час ворожого обстрілу в районі Авдіївки, захищаючи суверенітет і територіальну цілісність України.

На урочистому заході виступили голова Ічнянської міської ради Олена Бутурлим, голова правління ГО «Українська Ініціатива» Юрій Косенко, керівник ГО «Спілка учасників бойових дій АТО Ічнянського району» Костянтин Купка та співробітник Північно-Східного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам'яті Сергій Бутко.

Освячення пам’ятних знаків на честь українських героїв здійснив отець Дмитрій.

Цього ж дня Сергій Бутко передав Ічнянському історико-краєзнавчому музею видання Інституту національної пам’яті, дав консультацію щодо їх практичного використання в роботі.

Відеозвіти про відкриття меморіальних дошок на честь Юрія Добриловського можна подивитися за посиланням http://surl.li/aagmv , а на честь Сергія Петраускаса – за посиланням http://surl.li/aagmy .

Сергій ГОРОБЕЦЬ,
співробітник Українського інституту національної пам’яті.