back

Реалізацію проєктів «Великого будівництва» обговорили на нараді під головуванням Кирила Тимошенка

20-07-2021 | 11:30

У 2021 році має бути завершений 741 об’єкт програми президента Володимира Зеленського “Велике будівництво” по всій країні. Під час селекторної наради заступник голови Офісу президента, координатор цієї програми Кирило Тимошенко наголосив, що стосовно жодного об’єкта терміни здачі змінюватися не будуть.  Він поставив завдання пришвидшити стан реалізації на тих об’єктах, де не оголошені чи тривають торги, не підписані договори, не розпочаті будівельно-монтажні роботи. 

Кирило Тимошенко зауважив, що 28 знакових об’єктів “Великого будівництва” готові на понад 80% до 30-річчя незалежності у кожному регіоні, але декільком областям потрібно прискорюватися.

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко також попросив голів ОДА найближчими днями надати дані щодо максимум двох найбільш пріоритетних об’єктів зі стовідсотковою готовністю проєктно-кошторисної документації та експертизою, з актуальною вартістю робіт, матеріалів і послуг та підготувати документи для оголошення тендерів. Йдеться про програму "Велика реставрація", яка є складовою "Великого будівництва".

Ткаченко також нагадав, що Верховна Рада ухвалила зміни до держбюджету та спрямувала один мільярд гривень  на ремонтно-реставраційні роботи пам’яток культурної спадщини національного значення, що перебувають у комунальній власності.

Нагадаємо, раніше заступник голови Офісу президента, координатор програми "Велике будівництво" Кирило Тимошенко повідомив, що за три роки у рамках "Великої реставрації" планується відбудувати та реставрувати 150 об'єктів культурної спадщини – замків, фортець, музеїв і так далі. На 2021 рік бюджетом передбачено виділити два мільярди гривень на реалізацію програми.

Зокрема, на Чернігівщині за програмою "Велика реставрація" цьогоріч розпочнуться відповідні роботи в єдиному збереженому в Україні палацово-парковому комплексі "Качанівка".

За інформацією Офісу президента України