back

З 1 липня Держпраці у взаємодії з ДПС розпочинає інспектування з питань виявлення незадекларованих працівників

01-07-2021 | 16:11

Чернігівська обласна державна адміністрація інформує, що в Україні з 1 липня 2021 року на виконання Національного плану спільних дій щодо зниження рівня незадекларованої праці на 2021 рік Державна служба України з питань праці у взаємодії з органами Державної податкової служби розпочинає інспекційну кампанію серед роботодавців, яка є другим етапом реалізації зазначеного Національного плану.

Під час формування Національного плану спільних дій щодо зниження рівня незадекларованої праці на 2021 рік було узгоджено механізм спільної роботи ряду державних органів, у тому числі Державної служби України з питань праці та Державної податкової служби, щодо реалізації спільних заходів, спрямованих на стимулювання роботодавців та працівників до переходу від неформальних до задекларованих трудових відносин.

Зазначені заходи включають два етапи:

1) інформаційну кампанію про переваги офіційного працевлаштування та ризики використання незадекларованої праці;

2) інспекційну кампанію серед роботодавців, які мають найвищий ризик використання незадекларованої праці.

Під час інформаційної кампанії в Україні упродовж майже 6 місяців поточного року інспектори праці проінформували понад 62 тисяч роботодавців та їх працівників про переваги офіційного працевлаштування, у тому числі у Чернігівській області у березні-квітні цього року інспекторами праці проінформовано понад 9 тисяч працівників сфери торгівлі та громадського харчування, у червні – 1 тисяча працівників будівельного сектору.

Всього, з початку поточного року фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області взяли участь у 1031 превентивному заході: семінарах, нарадах, круглих столах. На особистому прийомі надано консультацій та роз’яснень понад 1800 особам, які безпосередньо звернулися до Управління.

Під час другого етапу роботи, який розпочався з 01 липня цього року, у полі зору працівників Держпраці та ДПС будуть роботодавці, які мають найбільші ризики використання незадекларованої праці, та які не відреагували на тривалу інформаційну кампанію і продовжують ухилятись від офіційного працевлаштування найманих працівників.

Окрім того, спільно з органами ДПС буде визначений перелік суб’єктів господарювання, які мають ризики використання незадекларованої праці, під час інспекційної кампанії забезпечуватиметься динамічний взаємообмін інформацією ДПС і Держпраці з питань поліпшення ситуації з тіньовою зайнятістю в області.

Зокрема, на виконання пункту 3 окремого доручення т.в.о. Голови Держпраці Віталія Сажієнка від 24.06.2021 в Управлінні Держпраці у Чернігівській області 30.06.2021 проведено нараду з представниками Головного управління Державної податкової служби у Чернігівській області та Головного управління національної поліції у Чернігівській області. Ключовим питанням порядку денного наради було обговорення інспекційної кампанії по виявленню незадекларованої праці у рамках зазначеного доручення Держпраці. Зокрема, учасники розглянули шляхи та механізми співпраці залучених відомств з питання збільшення легальної зайнятості в регіоні, ухвалили низку рішень, у тому числі, щодо взаємообміну інформацією, висвітленню результатів інспекційних відвідувань у засобах масової інформації та інтернет-ресурсах.

Також, відповідно до окремого доручення Держпраці, до співпраці будуть залучені органи місцевого самоврядування в частині посилення інформаційної роботи серед роботодавців стосовно неприпустимості використання незадекларованої праці.

Об’єднання зусиль Держпраці та ДПС дозволить оперативно виявити та забезпечити інспектування роботодавців, що мають найвищий ризик використання незадекларованої праці. Ця робота буде спрямована на зростання офіційно працевлаштованих осіб.