back

Забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування — на постійному контролі в ОДА

01-07-2021 | 14:52

Про використання субвенції з держбюджету місцевим бюджетам на забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування протягом 2020-2021 років говорили сьогодні на нараді під головуванням заступниці голови облдержадміністрації Олени Думи. Участь у засіданні також взяли фахівці структурних підрозділів ОДА, представники РДА та місцевого самоврядування.

Йшлося також про проблемні питання, що уповільнюють виконання цих завдань у повному обсязі цьогоріч.

Упродовж 2017-2020 років з державного в місцеві бюджети області було спрямовано майже 82 млн грн. За ці кошти придбано житлові об’єкти для 5 дитячих будинків сімейного типу, а також 42 особи забезпечені соціальним житлом, 138 — отримали грошові компенсації на придбання житлових приміщень. Цьогоріч на ці цілі для області передбачено субвенцію у розмірі понад 31 млн грн, — наголосила Олена Дума.

За даними Центру соціальних служб, протягом 2020 -2021 років 59 осіб, яким виділені кошти, скористалися послугою соціального супроводу та отримали допомогу від фахівців у відкритті спеціальних рахунків у банках, підборі житла, зборі усіх необхідних документів, оформленні права власності тощо. Станом на 25 червня цього року 46 осіб вже встигли скористатися своїм правом на придбання житла. Щодо забезпечення ще 37 осіб робота триває: для 8 — йде процес оформлення житла, для 27 — пошук житлових приміщень.

Під час засідання присутні детально обговорили нові положення, що закріплені в постанові КМУ від 26.05.2021 № 615 «Деякі питання забезпечення дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа житлом та підтримки малих групових будинків», що набула чинності 18 червня.

Однією з новацій у наданні житла сиротам або особам, позбавленим батьківського піклування, є зміна вікових меж. Зокрема, придбання житла для осіб до досягнення ними 23-річного віку здійснюється коштом держбюджету в розмірі 100% граничної вартості житла. У інших випадках забезпечення житлом осіб на умовах співфінансування здійснюється залежно від віку особи. А саме: для осіб від 23 до 35 років ― 70% граничної вартості житла компенсується з державного бюджету, а для осіб старше 35 років ― 30%.

Підсумовуючи результати наради, Олена Дума дала доручення підготувати проєкт розпорядження голови ОДА про затвердження положення та складу комісії для формування пропозицій щодо розподілу у 2021 році обсягу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам для забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа А також наголосила на необхідності продовжувати активну співпрацю представників територіальних громад, місцевого самоврядування з облдержадміністрацією задля оперативного та ефективного використання коштів зазначеної субвенції.